poniedziałek, 09 styczeń 2017 11:46

Diet coaching, czyli recepta na sukces w odchudzaniu

Nie lubisz narzuconych diet? Potrzebujesz sposobu, by w końcu dokonać trwałych zmian w Twojej sylwetce i poczuć się lepiej? Chcesz poradzić sobie z paleniem bez nadmiernych kilogramów? Diet coaching jest właśnie dla Ciebie.

 

Co to właściwie jest diet coaching? „To nowatorska metoda odchudzania, w której nie skupiamy się na utracie wagi. Wszyscy wiemy, czego nie powinniśmy jeść, ale wiedza nie wystarcza, żeby wprowadzić nowy, zdrowy nawyk, zmienić styl życia – i tu z pomocą przychodzi diet coaching. To cykl spotkań podobnych bardziej do spotkania z psychologiem niż dietetykiem” – mówi dietetyk mgr Agnieszka Czuchryta z Centrum Medycznego MML.

Diet coaching jest skierowany przede wszystkim do osób, które „odchudzają się całe życie”, ale ich starania nie przekuwają się w rezultaty. To proces, który utrwala odpowiednie nawyki i uczy zdrowego stylu życia. Jak powtarzają specjaliści, nie ma „diety cud”, są tylko dobrze dobrane metody i indywidualne podejście do problemu. Nie liczy się zatem rewolucja, a ewolucja.

Zaczynamy więc od cyklu indywidualnych spotkań, podczas których każdy sam określa swoje cele związane ze zdrowiem i, przy wsparciu coacha, wypracowuje najlepsze rozwiązania. Odpowiednie pytania zadawane przez coacha pozwalają nam znaleźć w sobie motywację, sprawczość i siłę do pożądanej zmiany. Wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych i postępowanie zgodnie z przygotowanym planem skutkuje trwałą zmianą w zdrowiu i wyglądzie. „Rozmawialiśmy o moim życiu, o problemach, o pracy i rodzinie, a przy okazji chudłam” – mówi jedna z pacjentek, która korzystała z porad diet coacha.

Diet coaching to co najmniej 6 godzinnych sesji raz na 7-10 dni, w zależności od potrzeb. Cały proces zamyka się w okresie 2-4 miesięcy, a efekty utrzymują się na stałe. Oczywiście sukces możemy osiągnąć tylko wtedy, kiedy sami się na to zdecydujemy.

© 2013-2020 by SN2.EU