niedziela, grudzień 10, 2023
wtorek, 26 wrzesień 2023 19:34

Lee® rozpoczyna pierwszą współpracę w zakresie odzieży unisex z globalną marką odzieży ulicznej ROARINGWILD ®

LEE x ROARINGWILD LEE x ROARINGWILD mat. prasowe

Kapsuła inspirowana latami 80. przynosi nową falę międzynarodowej odzieży ulicznej do Stanów Zjednoczonych i Europy.

 

GREENSBORO, NC (26 września 2023 r.) - Lee® ogłasza dziś swoją pierwszą współpracę w zakresie odzieży unisex z ROARINGWILD®, chińską marką znaną z unikalnego podejścia do odzieży ulicznej.

Obie marki połączyły siły, aby stworzyć globalną kapsułę unisex, która pokazuje związek muzyki i kultury poprzez odzież uliczną. Jako pierwsza marka dżinsowa współpracująca z ROARINGWILD®, kolekcja ta łączy legendarne dżinsowe kształty Lee® z energią ROARINGWILD®, aby zaprezentować przekraczające granice projekty, które nawiązują do historii Lee®, a jednocześnie zawierają młodzieńcze, niepowtarzalne projekty.

"Ta kolekcja to duży krok dla Lee, ponieważ jest to nasza pierwsza w pełni unisex kolekcja, która jest dostępna na całym świecie" - powiedziała Brigid Stevens, globalny wiceprezes ds. marketingu Lee®. "Lee działa na rynkach azjatyckich od prawie 30 lat i jest liderem w branży dżinsowej w Chinach. ROARINGWILD to jedna z największych marek odzieży ulicznej w Chinach; jesteśmy dumni, że możemy współpracować z nimi po raz pierwszy i zaprezentować tę wyjątkową wizję naszym klientom na całym świecie".

Zainspirowana nostalgią za sztuką lat 80-tych, muzyką elektroniczną i sceną klubową, kapsuła zawiera koszulki z grafikami, kurtki dżinsowe i dżinsy o ponadwymiarowych krojach. Najlepsze style obejmują następujące elementy:

  • Ponadwymiarowa kurtka Rider - stworzona dla wszystkich płci, ponadwymiarowa kurtka Rider marki Lee® x ROARINGWILD jest świadectwem dziesięcioleci nieustraszonego stylu. Przydymione laserowe spranie upamiętnia pionierów undergroundowej sceny lat 80-tych.
  • Przycięta kurtka Rider - ta kurtka o klasycznym kroju ma przycięty, pudełkowy krój inspirowany londyńską sceną klubową lat 80.
  • Jeansy z szerokimi nogawkami - te jeansy z szerokimi nogawkami zostały zaprojektowane z myślą o międzynarodowym wyglądzie, unikalnym zamkiem błyskawicznym z boku nogawki i luźnym krojem.
  • Oversize Sweatshirt and Tees - Oddając hołd innowacyjności artystów Avant Garde z lat 80-tych, charakteryzują się grafikami w wygodnych, luźnych krojach.
  • Baggy Cargo Jean - łączące klasyczną konstrukcję odzieży roboczej Lee® z estetyką ROARINGWILD, te dżinsy mają kontrastowe szwy, duże kieszenie i krój oversize.
  • Baggy Jean - ten jeans ma laserowo sprany denim i unikalne, jedyne w swoim rodzaju szwy.

"Inspiracją dla tej kolekcji jest muzyka elektroniczna i kultura młodzieżowa, a w szczególności część muzyki elektronicznej. Podsumowujemy cztery kluczowe słowa: SYNTHPOP, NEW WAVE, POST PUNK i HOUSE" - powiedział dyrektor kreatywny ROARINGWILD, Meng Bing An. "Projekt graficzny został zainspirowany sztuką lat 80-tych, w szczególności wzorem fal dźwiękowych. Połączyliśmy również nasze krawiectwo z klasyczną sylwetką Lee®. W sumie kolekcja reprezentuje buntowniczego ducha".

Ceny produktów wahają się od 70 do 200 euro. Wszystkie modele są dostępne w rozmiarach od XS do XL. Kolekcję Lee® x ROARINGWILD® można znaleźć na stronach internetowych i w sklepach należących do Lee® w Stanach Zjednoczonych i Europie, w sklepach należących do Lee® w Chinach oraz na platformach Tmall i Red. Jest ona również dostępna w sklepach i witrynach należących do ROARINGWILD® w Chinach i na wybranych rynkach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lee.com/roaringwild.

O LEE®

Lee®, marka należąca do Kontoor Brands (NYSE: KTB), od ponad 130 lat jest pionierem w celowo projektowanej odzieży dżinsowej i codziennej. Jako kultowa amerykańska marka, dziedzictwo Lee jest wypełnione nowatorskimi rozwiązaniami modowymi, które charakteryzują się innowacyjnymi krojami, sylwetkami definiującymi epokę i legendarnymi detalami w stylach dla mężczyzn, kobiet i chłopców. Młodzieńcza energia, niesłabnący optymizm i nieustraszona pewność siebie Lee stworzyły pokolenia lojalistów marki na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lee.com.

O ROARINGWILD ®

Założona w 2010 roku marka ROARINGWILD to marka streetwearowa i platforma poświęcona tworzeniu i rozpowszechnianiu kultury młodzieżowej w dziedzinie życia, sztuki i muzyki. Znana z elastycznych, unikalnych projektów i dogłębnej koncepcji detali, odzież ROARINGWILD jest uważana za nośnik do tworzenia postawy życiowej należącej do nowego pokolenia. Firma przestrzega filozofii życia kultury ulicznej, w tym kwestii społecznych, i zachęca młodych ludzi do wyrażania własnych opinii poprzez postawę "ROAR".