poniedziałek, 02 grudzień 2019 14:36

Kompletujemy garderobę do pracy – cztery pozycje, które muszą znaleźć się w Twojej szafie

Stylizacje do pracy Stylizacje do pracy

Nie ważne, czy w obecnym sezonie królują wzory geometryczne, czy neonowe kolory – moda biznesowa, choć już nie tak ograniczająca, jak kiedyś, nadal wymaga od nas dostosowania się do pewnych norm. Zapoznaj się z naszą propozycją czterech ponadczasowych klasyków, dzięki którym żadne spotkanie nie będzie Ci straszne.

  Najczęściej spotkamy się z dwoma pojęciami dotyczącymi mody biznesowej, jest to styl biznesowy swobodny oraz formalny. Swobodny, zwany również business casual jest prawdopodobnie najczęściej obecnie spotykanym. Jak sama nazwa wskazuje, cechuje go większa wygoda i indywidualność. W stylu formalnym natomiast, który znać możemy na przykład z banków czy urzędów, znacznie częściej spotkamy się z koszulami czy garsonkami w neutralnych i mocno stonowanych kolorach.

Twoja najlepsza przyjaciółka – sukienka

W każdej stylizacji do pracy sprawdzą się sukienki bez wzorów, najlepiej z tkaniny lub dzianiny, która nie będzie się nadmiernie gniotła. Wzory typowo zwierzęce raczej zostaw w domu, w pracy wyjątkowo dobrze sprawdzą się za to wszelkie pasy i kraty takie jak te dostępne na https://moodo.pl/pol_m_KOLEKCJA_ODZIEZ_SUKIENKI-DAMSKIE-189.html. W cieplejsze dni nie musisz rezygnować z letnich damskich sukienek – pamiętaj jednak, by nie były one przesadnie krótkie bądź na cienkich ramiączkach.

Klasyczna podstawa

Biała koszula to pozycja obowiązkowa, nawet jeśli nie musisz nosić jej na co dzień. Nie trzeba jednak poprzestać tylko na niej. Obecnie coraz popularniejsze są koszule w mikro wzory – kropki, groszki czy drobne nadruki. Nawet biała koszula nie musi być nudna – założona do ciemnych jeansów dobrze sprawdzi się w bardziej swobodnych stylizacjach.

Coś mniej zobowiązującego

Może być dopasowana lub luźna, szyfonowa lub dzianinowa. Bluzka to świetny wybór, jeśli nie przepadamy za koszulami. Warto postawić na bardziej formalne kroje i wzory, a to, czy założymy je do spódnicy, czy spodni zależy już tylko od naszych preferencji. Do bluzek damskich eleganckich bez problemu dopasujesz wiele różnych dodatków – torebek czy biżuterii.

Co zabierać ze sobą?

Biżuteria służbowa powinna być raczej skromna. Dobrze sprawdzą się tu drobne łańcuszki czy niewielkie kolczyki. Niezaprzeczalnym klasykiem wśród dodatków będzie galanteria skórzana, ale torby materiałowe na ramię także mogą pasować do stylizacji biznesowej, jeśli będziemy pamiętać by były raczej w stonowanych kolorach takie jak te dostępne na https://moodo.pl/pol_m_KOLEKCJA_AKCESORIA_TORBY-DAMSKIE-240.html

Niezależnie czy na co dzień obowiązuje Cię styl formalny, czy swobodny, pamiętaj, że moda biznesowa wcale nie oznacza nudy. Grając dodatkami, można uzyskać ciekawy i profesjonalny efekt.

© 2013-2020 by SN2.EU