wtorek, 03 wrzesień 2019 20:29

Sklep czy salon jubilerski - gdzie kupować biżuterię?

Kupno biżuterii Kupno biżuterii

Biżuterię kupuje każdy z nas. Wybór jest spory, jednak nie wszystkie usługi jubilerskie mają podobną jakość.

Warto pamiętać, że salon jubilerski to coś innego niż zwykły sklep oferujący biżuterię - różni się nie tylko ceną, ale także jakością swoich wyrobów. W takim razie, gdzie najlepiej kupować biżuterię, by później nie żałować?

Sklep z biżuterią

W wielu miastach można spotkać sklepy z biżuterią, które bardzo często oferują również galanterię czy pamiątki. W szczególności dotyczy to miejscowości typowo turystycznych. Tak naprawdę wyroby są tam dostarczane z innego źródła, a nie wytwarzane na miejscu. Sprzedawcy nie mają nic wspólnego z prawdziwymi jubilerami, a wiele oferowanych przez nich produktów wytwarzanych jest masowo, bez zwracania uwagi na unikatowość. Mimo zastosowania metali szlachetnych nie wyróżniają się niczym szczególnym, w tym również trwałością. Oczywiście cena takiej biżuterii jest niższa, jednak idzie ona w parze z jakością wyrobu. Warto również uważać na tego typu wyroby - bywa bowiem, że są jedynie posrebrzane lub pozłacane, dlatego zwracajmy uwagę na obecność próby.


Salon jubilerski

Jubiler jest gwarancją jakości swoich produktów. W poszukiwaniu biżuterii wysokiej jakości powinno się wybierać właśnie salony jubilerskie. Są one ukierunkowane wyłącznie na sprzedaż biżuterii, wykonanej z metali szlachetnych - srebra, złota, białego złota, czasem również tytanu. Tego typu biżuteria zazwyczaj wykonywana jest ręcznie, z dbałością o szczegóły. Rzadko zdarzają się takie same egzemplarze, chyba że biżuteria pochodzi z katalogu i dany wzór może być wykonany na zlecenie klienta. Złotnik wykonuje również wyroby na zamówienie klienta. Nie ma problemu, by dostarczyć określony wzór, a nawet materiał, z którego zostanie wykonana unikatowa biżuteria. Tego typu produktów w masowej sprzedaży nie otrzymamy. Dodatkowo wśród usług złotniczych możemy znaleźć naprawę uszkodzonej biżuterii, jej czyszczenie, poszerzanie lub zwężanie. W zwykłych sklepach z biżuterią tak szerokiej oferty nie znajdziemy. Ostateczna decyzja odnośnie tego, gdzie kupować wyroby jubilerskie zależy jednak od nas samych i tego, jakie mamy oczekiwania.

Wyświetlony 116 razy
© 2013-2019 by SN2.EU