piątek, maj 24, 2024
poniedziałek, 06 maj 2019 14:45

Wybieramy okulary przeciwsłoneczne damskie – 5 przydatnych rad

Okulary przeciwsłoneczne damskie to z jednej strony ważny dodatek to garderoby, odzwierciedlający styl i charakter osoby, a z drugiej najlepszy sposób na ochronę oczu przed promieniowaniem UV i komfort w słoneczne dni. Ze względu na ogromny wybór, znalezienie odpowiedniego modelu okularów może być trudne, dlatego warto kierować się pięcioma najważniejszymi zasadami, które prezentujemy poniżej.

Dzięki nim zakupisz takie damskie okulary przeciwsłoneczne, które będą z jednej strony eleganckie, a z drugiej w pełni funkcjonalne na co dzień!

Jak znaleźć idealne okulary przeciwsłoneczne damskie? 5 niezastąpionych rad!

1. Właściwy kształt okularów

Choć z pozoru damskie okulary przeciwsłoneczne różnią się od siebie detalami, w praktyce nawet te najdrobniejsze szczegóły mogą wpłynąć na Twój wygląd. Najważniejszy jest kształt oprawek – źle dopasowany, sprawi że okulary nie będą pasowały do kształtu Twojej twarzy i okażą się nie najlepszą inwestycją. Dlatego pamiętaj, by posiadając nieco bardziej okrągłą twarz, postawić na okulary kwadratowe, a przy kwadratowej lub trójkątnej twarzy, zakupić okulary okrągłe. Co z posiadaczkami owalnej twarzy? Te Panie mają najlepiej, bo w większości przypadków pasować im będzie dowolny kształt okularów.

2. Odpowiednia wielkość okularów

W tym wypadku również niezbędne jest dopasowanie okularów do twarzy, ale tym razem zwróćmy uwagę na jej wielkość. Posiadając większą twarz, najlepiej celować w damskie okulary przeciwsłoneczne o większych szkiełkach, zaś gdy jest mniejsza – analogicznie lepiej jest postawić na mniejsze rozmiarowo okulary.

3. Właściwy kolor oprawek i szkieł

Najpopularniejsze są oczywiście okulary o czarnych oprawkach i szkłach, jednak możesz pójść pod prąd i postawić na oryginalną, różnorodną kolorystykę. Grunt, by dopasować ją z jednej strony do koloru ubrań, jakie nosisz, a z drugiej – do cery i oczu. W tym pierwszym przypadku kluczowe będą szkła – jeżeli Twoim kolorem jest czerwień, postaw na damskie okulary przeciwsłoneczne o czerwonych szkłach, a efekt będzie oszałamiający! Oprawki możesz dopasować do koloru oczu albo karnacji – gdy jest ona ciemniejsza, dla kontrastu wybierz te jaśniejsze, a gdy jaśniejsza – na odwrót.

4. Materiał, z jakiego wykonano soczewki

Pamiętaj, by wybierając okulary przeciwsłoneczne damskie zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane zostały ich soczewki. Najpopularniejsze jest oczywiście szkło, które jest bardzo odporne na zarysowania, ale jednocześnie łatwo je stłuc. Alternatywą są lekkie modele plastikowe, które dzięki technologii utwardzania, są nie tylko odporne na zbicia, ale i zarysowania. Sportowcom polecane są soczewki poliwęglanowe o największej odporności.

5. Okulary przeciwsłoneczne damskie z filtrem

Pamiętaj o bezpieczeństwie swoich oczu, które osiągniesz inwestując wyłącznie w okulary przeciwsłoneczne damskie z filtrem. Powinien on być oznaczony przez producenta jako „UV 400” – wtedy masz pewność, że skutecznie ochronisz swój wzrok przed promieniowaniem słonecznym. Pamiętaj, że nie wszystkie „ciemne” okulary dobrze chronią przed słońcem, dlatego zwróć na tę kwestię szczególną uwagę!