wtorek, 27 marzec 2018 21:56

Sandały do pracy – czy wypada je założyć?

Kiedy nadchodzą cieplejsze dni, chcemy jak najprędzej przerzucić się na lekkie i przewiewne obuwie. Nasz wybór często pada na sandały. Choć możemy wybierać spośród niezliczonych modeli, wciąż się zastanawiamy: czy to aby właściwe buty do pracy? Jeśli jesteś jedną z osób, która szuka odpowiedzi na to pytanie – dobrze trafiłaś!

Która z nas nie marzy o przewiewnym modelu butów, gdy na dworze ciepło? Bez dwóch zdań to właśnie w tego typu butach stopa czuje się naprawdę komfortowo i może efektownie wyglądać. Odpowiednio dobrane rzymianki, modele na koturnie czy słupku to totalny must have, ale czy sprawdzą się w pracy? I wreszcie – czy można je nosić i będzie to zgodne z dress code’em?

Wszystko zależy od…

Tak naprawdę to, czy można założyć odkryte obuwie, czy jest to niewskazane w miejscu pracy, zależy od jego kultury i regulaminu. Możesz spotkać się z bezwzględnym zakazem noszenia takiego typu butów. Nasze pracujące w korporacjach koleżanki opowiedziały nam o specjalnym zapisie w regulaminie: w ich biurach nie wolno zakładać ani sandałów, ani klapek – nawet latem. W takich miejscach lepiej postawić na zakryte buty, takie jak baleriny czy szpilki. Mamy też znajome, u których ta kwestia jest dość liberalna – dotyczy to zarówno stroju i butów, jak i tatuaży czy piercingu. 

 

Jak rozpoznać, czy możesz nosić sandały?

Chciałabyś założyć ulubioną parę, ale nie wiesz, czy będzie to dobrze widziane? Co robić w takim wypadku? Jeśli w regulaminie brak odpowiedniego zapisu, możesz posiłkować się naszymi prostymi radami. Po pierwsze: obserwuj koleżanki! Jeśli noszą odkryte modele z widocznymi palcami, możesz bez obaw założyć swoje. A co, jeśli nie jesteś pewna? Zapytaj swojego przełożonego lub osobę pracującą w dziale HR Twojej firmy – to najbardziej wiarygodne źródło. Dzięki temu unikniesz wpadki!

Co wybrać?

Jeśli jesteś jedną z tych szczęśliwych osób, które mogą pojawić się w biurze w butach z odkrytymi palcami, powinnaś pamiętać o kilku ważnych zasadach. Czym się kierować? Poznaj nasze wskazówki!

  • Wybieraj neutralne kolory – dobrze sprawdzą się szare, cieliste lub czarne sandały.
  • Zrób pedicure – Twoja stopa musi prezentować się estetycznie.
  • Nigdy nie noś do sandałów rajstop ani tym bardziej skarpet – to modowe faux pas.
  • Unikaj krzykliwych kolorów i nachalnych zdobień – nie będą mile widziane w profesjonalnym środowisku.
© 2013-2020 by SN2.EU