środa, 02 wrzesień 2015 11:15

Jak się tanio i modnie ubrać?

Każdej kobiecie zależy na tym, aby się modnie ubierać, ale nie każdą stać na ciuchy "z wyższej półki". Czy to oznacza, że mniej zamożne panie są skazane na styl pospolity i nieciekawy? W żadnym wypadku. Tania i modna odzież damska jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Poniżej zebraliśmy szereg porad wskazujących, jak się modnie ubrać nie wydając przy tym góry pieniędzy.

Pierwsza, najbardziej podstawowa zasada łowczyń tanich i modnych ubrań zapewne nikogo nie zaskoczy: należy korzystać ze wszystkich możliwych przecen i promocji. Nasza czujność powinna wzrastać wraz z końcem każdego sezonu (zimowego, wiosennego, letniego, jesiennego), ponieważ to właśnie wtedy sklepy organizują wyprzedaże, chcąc pozbyć się sezonowych kolekcji ze swoich magazynów. Niektóre sklepy organizują "czyszczenie magazynu" także w innych terminach. Aby być na bieżąco, warto śledzić aktualności na stronach sklepów w Internecie. Najprostszą metodą będzie lajkowanie ich fanpage'ów na Facebooku. Warto pamiętać, że promocje i wyprzedaże są organizowane nie tylko przez sklepy stacjonarne, ale także przez te internetowe. Dokładne śledzenie terminów wyprzedaży jest niezwykle opłacalne, ponieważ markowe ubrania z najnowszych kolekcji możemy dostać nawet po 70-procentowej przecenie. Najważniejsze, aby do objętej promocją kolekcji dotrzeć przed innymi, tak aby zdobyć odpowiedni rozmiar.

Markową odzież damską w mocno obniżonej cenie (w skrajnych przypadkach nawet o 80%) można znaleźć także w tzw. outletach, czyli sklepach, w których sprzedaje się nieużywaną odzież pochodzącą z nadwyżek produkcyjnych i zwrotów konsumenckich. Niektóre z tych ubrań posiadają drobne mankamenty, które można łatwo wyeliminować poprzez drobne, nieskomplikowane poprawki krawieckie. Jednakże ze względu na te usterki odradzamy korzystanie z outletów internetowych – tylko te stacjonarne pozwolą nam upewnić się, że nie kupujemy kota w worku.

Szafę pełną niedrogich i modnych ubrań zapewnią nam także regularne wizyty w okolicznych "second-handach". Sprzedawana tam odzież damska jest bardzo zróżnicowanej jakości, niemniej istnieje bardzo duża szansa na znalezienie tam czegoś naprawdę specjalnego. Znaczna część asortymentu tych sklepów pochodzi z galerii handlowych w Europie Zachodniej, gdzie nowe kolekcje często trafiają wcześniej niż do Polski. W efekcie całkiem często zdarza się, że niektóre nowinki modowe pojawiają się u nas najpierw w "lumpeksach", a dopiero później w galeriach handlowych. Co więcej ubrania z "second-handu" są często lepszej jakości niż te z outletu, a od tych z galerii różnią się wyłącznie ceną, która jest wielokrotnie niższa. Nie bez znaczenia jest także poczucie satysfakcji, jakie daje znalezienie jakiegoś fantastycznego ciucha po dłuższym okresie posuchy. Dla niektórych już samo to uczucie jest wystarczającą motywacją, aby ponownie wybrać się na "łowy".

Co może być lepszego niż tanie i modne ubrania? Darmowe modne ubrania! Tak jest, znacznie większą skuteczność w zdobywaniu nowych ubrań można osiągnąć działając zespołowo, czyli wymieniając się ubraniami z koleżankami, siostrami czy kuzynkami. Takiej wymiany na większą skalę, ale i z większym ryzykiem, można dokonywać także za pośrednictwem licznych portali internetowych specjalizujących się w bezgotówkowej wymianie przedmiotów.

Jak widać, istnieje bardzo wiele sposobów na to, aby najmodniejsza odzież damska trafiała do naszej szafy bez przesadnego uszczuplania naszego portfela. Oczywiście każdy z nich będzie skuteczny tylko o tyle, o ile jesteśmy w stanie wypatrzeć to, co naprawdę jest w danej chwili "na czasie". Aby tak było, musimy regularnie śledzić nie tylko promocje i wyprzedaże, ale także same trendy mody. Tylko w ten sposób zdobędziemy wiedzę, która pozwoli nam ukształtować swój własny, oryginalny styl. Ten ostatni uzyskuje się bowiem nie poprzez kopiowanie tego, co za modne uważają w danym momencie projektanci, styliści i modowi blogerzy, ale eksperymentowanie i tworzenie własnych kompozycji z tego, co ci specjaliści nam podsuną. Kierując się tymi wskazówkami masz gwarancję, że prędzej czy później staniesz się najlepiej ubraną dziewczyną w swoim towarzystwie.

© 2013-2020 by SN2.EU