poniedziałek, 25 czerwiec 2012 16:49

Roczek maluszka

Ukończenie pierwszego roku życia dziecka to dla rodziców wielka radość. Z tego powodu, jeśli urządzamy imprezę z okazji pierwszych urodzin, dobrze ją urozmaicić wróżbą, która może wskazać co dalej czeka w życiu naszego maluszka.

Wróżba jest banalnie prosta i jest swoistą odmianą wersji andrzejkowej, w czasie której pod kubki wkłada się rozmaite przedmioty. Wybór jednego z nich ma rzekomo decydować o naszym dalszym losie. W przypadku rocznego dziecka,  kładzie się w zasięgu jego łapek następujące przedmioty: książkę, różaniec lub obrazek święty, pieniążek, kieliszek, nożyczki i komórkę. W zależności od tego, co weźmie do ręki maluch, taka przyszłość go czeka.

I tak: obrazek święty lub różaniec oznacza wielką pobożność dziecka, może nawet wybranie drogi duchowej. Kieliszek – pociąg do alkoholu, nożyce – zawód krawca lub krawcowej (czasami też fryzjerki, fryzjera) a książka – powodzenie w nauce, nawet zostanie osobą uczoną. Komórka jest opcjonalna, przez niektórych interpretowana jako kariera zawodowa, a pieniążek – bogactwo. Kreatywni rodzice mogą dorzucić także parę innych rzeczy: widelec – kariera kucharza, pieluszka – poświęcenie rodzinie lub kwiatek – życie zgodne z naturą.

© 2013-2020 by SN2.EU