środa, 26 czerwiec 2013 19:21

Nie do końca pomyślne myślenie magiczne

Myślenie magiczne to nie tylko kwestia przypominania sobie rozmaitych zaklęć czy dywagowanie w kategoriach okultyzmu. To dosyć szeroka kwestia, obejmująca sposób rozumowania, w którym myślenie jest tożsame z działaniem. Brzmi niewiarygodnie?  Przekonaj się, że to naprawdę istnieje, zerkając na poniższy tekst!

Masz czasami tak, że życzysz komuś śmierci lub przynajmniej uciążliwej odmiany trądziku? Jeśli Twoje myśli się zrealizują, wówczas mamy do czynienia z myśleniem magicznym – czymś, co od dobrych kilku lat jest rozważane przez psychologów i psychiatrów.

Oczywiście według wskazanych, podobne zachowanie wiąże się z pewną dysfunkcją w funkcjonowaniu ludzkiego rozumowania. Zaczynając od tworzenia własnego świata, przez wymyślanie nowego języka po wmawianie sobie, iż posiada się moce magiczne, możemy mieć do czynienia z coraz silniejszym odbieganiem od normy. Według niektórych myślenie magiczne jest typowe dla dzieci (głównie przed operacjami), cywilizacji prymitywnych, osób chorych na schizofrenię lub nerwicę natręctw.

© 2013-2020 by SN2.EU