piątek, 26 kwiecień 2013 16:57

Czy istnieje życie po śmierci?

Każdy z nas w pewnym okresie swojego życia zastanawia się, co go czeka po tym ostatecznym zamknięciu oczu. Sprawa jest o tyle zastanawiająca, ponieważ nikt nie posiada żadnych dowodów na to, aby faktycznie istniało coś po śmierci. Bo w końcu – nikt kto umarł, już nam raczej na to pytanie nie odpowie.

Czym właściwie jest życie po śmierci? Jest to zwyczajnie pogląd, pewne przekonanie o tym, że po śmierci czeka nas kontynuacja naszej ludzkiej egzystencji. Tyle, jeśli chodzi o definicję, ponieważ pozostałe kwestie są już indywidualną sprawą człowieka. Bo wierzymy w różne rzeczy – jedni, że nie ma drugiego świata, inni – że piekło jest na Ziemi, a jeszcze niektórzy, że tam po drugiej stronie czeka nas już tylko wieczny spokój.

Istnieje także wiele spekulacji odnośnie tego, jak wygląda nasze istnienie po śmierci – czy wyglądamy tak jak w trakcie życia, czy przybieramy formę niematerialnych bytów? Według niektórych autorów horrorów czy też książek fantastycznych i psychologicznych, człowiek po śmierci zamienia się w czystą materię (energię), która po prostu istnieje.

Najpopularniejszym podejściem do tego tematu jest postawa katolików – uważają oni, że po śmierci istnieje życie wieczne. Co to oznacza? Że po zakończeniu ludzkiej egzystencji przestaje się liczyć czas i przestrzeń. Po prostu się istnieje niezależnie od tych przyziemnych wyznaczników starzenia się.

A Wy – czy wierzycie w życie pozagrobowe?

© 2013-2020 by SN2.EU