poniedziałek, 18 luty 2013 22:16

Powszechny władca Mórz i Oceanów

Neptun – starożytny władca wszystkiego co płynne, był najstarszym bratem Jowisza i Plutona, z którymi ciągnął losy, decydujące o podziale władzy. Despotyczny i władczy, posiada również swój znak zodiaku, którym się opiekuje. Zgadniecie jaki?

Duża emocjonalność, wrażliwość i empatia. Do tego precyzyjna intuicja i tzw. szósty zmysł. Oto Ryby – znak, który przejawia ogromne zamiłowanie do duchowości oraz sfery mistycznej. Tyle z pozytywów. A negatywy? Rzecz trochę złośliwa, czyli przy olbrzymiej emocjonalności brak umiejętności zrozumienia własnych odczuć oraz spore problemy z wyrażaniem własnych myśli. Przez to często decydują się na ucieczkę do świata iluzji, złudzeń, co jest odbierane za mitomanię lub wybujałą fantazję. Jednak pod płaszczykiem umiłowania mistycyzmu, często kryje się despotyzm i mania władzy.

Jak to wygląda przy zróżnicowaniu na płeć? Mężczyźni spod znaku Ryb są często wrażliwi i delikatni. Niepoważni romantycy, często na pierwszym planie stawiają wnętrze. Jednak tu kolejna złośliwość Patrona – jeśli mężczyzna nie jest świadomy swoich cech, popada w kompleksy, które prowadzą do zamykania się przed całym światem.

Zkolei kobiety to niezwykle empatyczne stworzonka. Potrafią wyłapać nawet najbardziej subtelne zmiany nastroju przez co ciężko cokolwiek przed nimi ukryć. Jeśli jednak mają tendencję do egocentryzmu, wówczas częściej uciekają od rzeczywistości, jednocześnie stając się nadwrażliwe i skryte. Przejawiają wtedy zachowania podobne do skrzywdzonego zwierzęcia – ucieczka i manipulacja mają im zapewnić pełny spokój, nawet przy drobnych sprzeczkach.

Wyświetlony 858 razy
© 2013-2020 by SN2.EU