czwartek, 08 grudzień 2011 16:58

Caviar Gold

Z okazji Świąt Bożego narodzenia marka Connoisseur Seafood proponuje klientom specjalny zestaw „Caviar Gold” – eleganckie opakowanie skrywające czarny i czerwony kawior oraz ekskluzywną łyżeczkę, pozłacaną 24-karatowym złotem.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym z polskich stołów znikają pospolite dania, ustępując miejsca wykwintnym potrawom i prawdziwej ferii smaków. Spędzając czas w gronie najbliższych, chcemy podejmować ich tradycyjnym świątecznym menu, ale coraz częściej pozwalamy sobie też na niebanalne rozwiązania kulinarne. Marka ekskluzywnych produktów rybnych Connoisseur Seafood proponuje dodać do Świąt również odrobinę luksusu...

Przysmak Persów i starożytnych Rzymian
Kawior jest tradycyjnie uznawany za symbol przepychu i wyrafinowania. Niezwykłe doznania smakowe, jakie wywołuje, zaskarbiły mu zasłużone miano "Czarnego Złota". Schłodzony kruszonym lodem, serwowany w szklanym naczyniu z nieodzowną złotą łyżeczką, stał się ulubionym przysmakiem elit jako atrybut zamożności.
Nazwa ‘kawior’ wywodzi się z języka perskiego. Zamieszkujący brzegi Morza Kaspijskiego Persowie byli pierwszymi amatorami tego delikatesu. Szybko stał się ulubionym przysmakiem Szacha, który każdego roku pobierał od rybaków podatek w postaci najlepszego kawioru, jaki zdołali wyłowić. Natomiast w Cesarstwie Rzymskim dostępny był tylko dla wąskiego grona arystokracji, której serwowano kawior w girlandach kwiatów i przy akompaniamencie trąb.  W czasach nowożytnych niektóre rodzaje kawioru zastrzeżone były tylko dla carów rosyjskich, mandżurskich władców oraz rezydentów Watykanu. Obecnie najlepszy kawior pochodzi z połowów w Morzu Kaspijskim i Morzu Czarnym.

Świąteczny Caviar Gold dla smakoszy...
Do grona smakoszy kawioru możemy dołączyć dzięki ofercie Connoisseur Seafood, która na święta proponuje specjalny zestaw Caviar Gold. Składają się na niego dwa rodzaje kawioru, czarny i czerwony. Stylowa szata opakowań, utrzymana w czerni i złocie, uświetni kompozycję każdego świątecznego stołu. Niezmąconą głębię doznań smakowych dopełni dołączona do kawiorów łyżeczka, pozłacana 24-karatowym złotem. Ten szlachetny kruszec – w przeciwieństwie do innych metali, które ingerując w delikatną strukturę ziarenek, niwecząc ich aromat – wzbogaci rytuał smakowania wykwintnej potrawy.

Jak podawać kawior?
Serwując kawior, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przechowywany w lodówce, wyjmujemy na ok. 10-15 minut przed podaniem. Na wyłożonej lodem platerze układamy słoiczki z kawiorem, nie otwierając ich jednak aż do ostatniej chwili przed podaniem, gdyż powietrze jest największym wrogiem aromatu kawioru. Na talerzyki nakładamy niewielkie porcje, umożliwiając jednak gościom kilkakrotne repety. Trunkiem, który doskonale harmonizuje z kawiorem jest schłodzona biała wódka. Koneserzy polecają także białe wytrawne wino lub najwyższej próby wytrawny szampan.

Oryginalnym sposobem degustacji jest Rosyjski Koktajl sporządzany w ten sposób, iż do literatki zmrożonej białej wódki wsypujemy łyżeczkę kawioru; gdy opadnie na dno, wódka nabiera charakterystycznej, wytrawnej barwy smakowej, uwielbianej przez smakoszy (tak wódki, jak i kawioru).
Zestaw Caviar Gold dostępny będzie w promocyjnej cenie 16.99 zł.

© 2013-2020 by SN2.EU