sobota, 23 lipiec 2011 21:26

Linguine z tuńczykiem i groszkiem

 Latem nie zawsze mamy ochotę na klasyczne, ciężkie, obiadowe dania. Dlatego warto wzorować się na włoskich mistrzach lekkiej kuchni. Oni doskonale wiedzą, co jeść w upalne dni, aby zaspokoić głód, wypieścić podniebienie wyśmienitym smakiem, a jednocześnie czuć się lekko.

Makaron linguine z tuńczykiem i groszkiem to doskonały pomysł na lekkie danie rodem ze słonecznej Italii.  Poniżej przedstawiamy przepis dla 4 osób, który z pewnością urozmaici i na stałe wpisze się w wasze codzienne menu.

Potrzebujesz: 

350 g makaronu linguine, 160 g Tuńczyka w oliwie z oliwek Rio Mare, 1 marchew, 1 seler naciowy, pół cebuli, 200 g świeżego groszku, 1 dojrzałego pomidora, 30 g oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, natkę pietruszki, sól

Przygotowanie:

1. Ugotuj makaron zgodnie z instrukcją na opakowaniu. 

2. Umyj warzywa. Pokrój pomidora i marchew w kostkę. Cienko pokrój seler naciowy. Cebulę i pietruszkę posiekaj.

3. Podmaż warzywa (oprócz pietruszki i pomidora)  na oliwie z oliwek. Dodaj groszek i gotuj przez około 10 minut. Dodaj sól, pomidora, odsączonego tuńczyka I pietruszkę. Po minucie odstaw garnek z ognia.

4. Odcedź ugotowany makaron i przypraw przygotowaną mieszanką warzyw i tuńczyka. Podawaj zaraz po przygotowaniu.

====================Smacznego! ===================     

W puszce użytego w przepisie tuńczyka Rio Mare, znajdują się dwa najwyższej klasy składniki  - wyselekcjonowany  z najlepszych części tuńczyka filet oraz aromatyczna oliwa z oliwek. Tworząc ten produkt, marka Rio Mare miała na uwadze nie tylko wyśmienity smak ale także nieocenione wartości odżywcze tak ważnej w codziennej diecie delikatnej ryby i doskonale znanej  ze swoich właściwości zdrowotnych oliwy z oliwek. www.indexfood.pl

© 2013-2020 by SN2.EU