wtorek, 24 wrzesień 2019 10:48

Nie masz pomysłu na niecodzienne kanapki? Sprawdź te inspiracje

Przepisy na kanapki Przepisy na kanapki

Kanapki to, wydawałoby się, trywialny posiłek. Kromka chleba, kawałek bułki, trochę masła i plasterek szynki.

Co innego w kanapkach kupnych, które są bogate w składniki, ale i często nie do końca świeże i mało smaczne. Jeśli nie masz pomysłu, co położyć na kanapkę, sprawdź najciekawsze inspiracje.

Zainwestuj w kanapki

Oczywiście nie pieniądze, ale składniki. Wiele naszych kanapek, które jadamy na co dzień, jest ubogich w składniki. Wiadomo, wielu z nas nie chce się kroić szynki, pomidora czy ogórka, lepiej posmarować masłem i położyć plaster sera. Gotowe? Być może, ale mało smaczne. Kanapka nie może być nudna. Szukaj różnych smaków, różnych konsystencji i różnych funkcji. Staraj się zbilansować smak, a jeśli nie masz pomysłu, jak mogłaby wyglądać idealna kanapka i co mogłaby mieć, sprawdź pyszne przepisy na Najlepszewkuchni.pl. W podobnych portalach znajdziesz ciekawe przepisy na dodatki oraz całe dania, które możesz wykorzystać w swoim gotowaniu.

Może na ciepło?

Kanapka nie musi być na zimno. Przygotowanie śniadania na ciepło nie musi też wymagać dużej ilości czasu. Trochę pomysłu i szybko przygotujesz jedzenie dla siebie i Twoich bliskich. Najlepszym pomysłem będzie dodatek mięsny. Upiecz kurczaka na oliwie, przypraw go, tak jak lubisz i schowaj do lodówki. Rano wystarczy, że go podgrzejesz, pokroisz w plastry lub małe kosteczki i dodasz do kanapki. Zadbaj także o smak sosu, np. o majonez zmieszany z keczupem. Nie dawaj ich wiele, ale pamiętaj, by coś wzbogaciło smak kanapki. Do tego liść sałaty, trochę sera i ciekawa kanapka już gotowa.

Niebanalne dodatki

Kanapka nie musi być bardzo okazała, ale powinna nieść za sobą sporą ilość różnych smaków. To właśnie ta różnorodność ma największe znaczenie. Dlatego postaraj się o dodatki, które nie będą typowe. Sprawdź np. przepis na ogórki w zalewie z curry lub wiele innych ciekawych i pysznych przepisów na Najlepszewkuchni.pl lub innym portalu, który pokaże Ci, jak fajnie przygotować dodatki do kanapek. Sprawdzaj różne konsystencje, baw się kolorami. Nie zapominaj, że jemy także oczami.

© 2013-2020 by SN2.EU