niedziela, lipiec 21, 2024
piątek, 04 maj 2018 18:22

Kaszka bezglutenowa pysznym urozmaiceniem diety eliminacyjnej

Niszczy on bowiem kosmki jelitowe chorych, powodując ogromne spustoszenia organizmu. Powoduje bóle głowy, bóle brzucha, problemy z niestrawnością i ogólne osłabienie. Jedynym sposobem na te dolegliwości jest dieta eliminująca ten uczulający składnik z pożywienia. Dieta bezglutenowa powinna na stałe zagościć w życiu osób chorych na celiakię, gdyż w tym wypadku nietolerancja glutenu nie mija nigdy. Alergia na gluten może natomiast ustąpić samoistnie.

Kaszka bezglutenowa dla dużych i małych łasuchów

Wiele osób martwi się, że produkty bezglutenowe są gorsze w smaku, od tych z zawartością glutenu. Z góry zakładają, że produkty bez glutenunie mają szans w starciu z jedzeniem, które do tej pory znali i spożywali. Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach możemy cieszyć się dietą eliminacyjną. Przy tak ogromnym wyborze produktów wolnych od glutenu możemy nie tylko komponować przepyszne dania, które doskonale znamy stosując bezglutenowe zamienniki, ale także próbować całkiem nowych, dając ponieść się nowym smakom. Nietolerancja glutenu nie skazuje nas na szczęście na żadne zakazy względem ukochanych dań, dziś wystarczy zastosować zamienniki, które łatwo zdobyć dzięki coraz popularniejszym sklepom ze zdrową żywnością. Dzięki przeróżnym mieszankom do wypieku chleba, możemy cieszyć się własnym, chrupiącym chlebkiem i pysznymi bułkami bez strachu, że nam zaszkodzą. Tak samo jeśli chodzi o obiady i desery. Tak naprawdę większość tych ulubionych produktów możemy odtworzyć we własnym domu, sięgając po gotowe mieszanki do wypieków, czy choćby błyskawiczne kaszki, które sporządzić można w kilka minut i to w każdym miejscu, w którym dostaniemy nieco wrzątku. Takie bezglutenowe kaszki występują w wielu różnych smakach i są świetną przekąską zarówno dla małych, jak i większych łasuchów.

Kaszka bezglutenowa zamiast słodyczy nafaszerowanych glutenem

 

Jak wspomniałam wyżej gluten dla wielu osób jest substancją toksyczną. Pewnie wielu z Was zapyta, co to jest gluten i dlaczego mówię o nim toksyczny, skoro wielu z Was go spożywa i ma się całkiem dobrze. Wyjaśniam. Gluten to nic innego jak mieszanina białek roślinnych, gluteniny i gliadyny, występująca w ziarnach niektórych zbóż, np. pszenicy, żyta i jęczmienia. Dla osób zdrowych nie jest substancją toksyczną, choć w zasadzie gluten nie posiada też żadnych większych substancji odżywczych. Ceniony jest głównie w piekarnictwie ze względu na swoją konsystencję, dzięki której pieczywo po upieczeniu jest miękkie w środku i chrupiące na zewnątrz. Warto więc wziąć pod lupę gluten, jeśli czujesz się osłabiona, masz problemy trawienne, często uskarżasz się na ból głowy, brzucha, czy ociężałość. Być może przyczyną jest właśnie gluten, którego wykluczenie wyeliminuje wszelkie Twoje dolegliwościŻywność bezglutenowa jest naprawdę smaczna, a dzięki własnej inwencji twórczej, oraz miłości do kuchni możesz z niej wyczarować najwspanialsze dzieła kulinarne.