czwartek, 23 listopad 2017 10:48

Impreza firmowa = pyszne jedzenie !

Dawno już minęły czasy, kiedy w czasie imprez firmowych można było skosztować wyłącznie paluszków, kanapek lub koreczków. Obecnie liczy się reputacja, dlatego w czasie imprez organizowanych przez różnego rodzaju firmy stawia się na dania nietypowe, wyglądające niekiedy jak małe dzieła sztuki.

Im ciekawsze, smaczniejsze i oryginalniejsze są serwowane potrawy, tym lepsze wrażenie można zrobić na potencjalnych kontrahentach, dlatego warto zdecydować się na profesjonalny catering, o którym przeczytasz na stronie www.GrupaRSVP.pl.

Wykwintne dania na firmowym pikniku?

Imprezy firmowe najczęściej są organizowane w eleganckich restauracjach. Wówczas o dekoracje stołów i wygląd serwowanych potraw dbają pracownicy restauracji. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się imprezy w miejscach nietypowych, np. na łące, w parku czy specjalnych salach bankietowych. Wówczas konieczne jest zamówienie cateringu, który zapewni nie tylko smaczne i efektownie wyglądające potrawy, ale również stoły, zastawę oraz fachową obsługę.

W czasie firmowego pikniku podstawowym daniem wcale nie musi być oklepana kiełbasa z grilla. Obecnie można zażyczyć sobie naprawdę wykwintnych dań, które przygotowywane są na miejscu przez doskonale wykwalifikowanych kucharzy. Niezwykle jest chociażby dziczyzna czy dania wegańskie, które w całości mogą być przygotowane na grillu.

Bankiet tematyczny

Klasyczne bankiety powoli odchodzą w niepamięć. Furorę robią obecnie firmowe imprezy tematyczne, w których trakcie zaproszeni gości mogą raczyć się potrawami związanymi z wybranym tematem. W trakcie takiego bankietu liczy się wygląd dań, dlatego ich przygotowanie warto powierzyć sprawdzonej firmie cateringowej.

Menu najczęściej składa się z co najmniej kilku dań, przy czym kawa, herbata oraz deser są zwykle podawane w osobnym pomieszczeniu. Potrawy ciepłe serwowane są przez kelnerów, natomiast zimne przekąski przez cały czas znajdują się na stołach i są sukcesywnie uzupełniane. W trakcie niektórych przyjęć podawany jest także tort.

Biznesowy lunch

Lunch to posiłek lekki, który spożywany jest w porze obiadowej. Może mieć formę oficjalną i wówczas serwowane są zarówno dania ciepłe, jak i zimne. W przypadku, gdy na lunch zaproszeni są ważni goście, można zdecydować się także na lekkie wina oraz napoje alkoholowe. Podobne menu obowiązuje podczas biznesowego brunchu.

Jak więc widać, catering jest nie tylko sposobem na zaoszczędzenie czasu przy organizacji imprezy firmowej. Jest to sposób na wyróżnienie się i jednocześnie docenienie pracowników czy kontrahentów. Kiedy będą mieli możliwość skosztowania takich smakołyków na oficjalnych bankietach firmowych będą wiedzieli, że ich praca jest doceniana.

© 2013-2020 by SN2.EU