wtorek, 17 październik 2017 14:59

Zdrowe żywienie - borówka dobra na wszystko

Trwa sezon przeziębień i utraty odporności, która może prowadzić do różnych chorób. Na szczęście trendem ostatnich czasów jest zdrowe odżywianie się. Na każdym kroku można znaleźć eko sklep lub sklep z bio produktami albo lokalnymi warzywami i owocami. Często za tymi hasłami wcale nie kryją się takie produkty, jakie byśmy chcieli.

Ciężko w gąszczu sprzedawców znaleźć stoisko, które w 100% spełni nasze oczekiwania i będzie tym uczciwym. Dlatego, poza ciągłymi poszukiwaniami odpowiedniego miejsca warto wziąć pod uwagę jeszcze jedno rozwiązanie – uprawę własną. Oczywiście nie na skalę marketingową, bo rzadko kto ma takie możliwości, ale miejsce na jeden krzewik czegoś wartościowego na pewno znajdziemy!

Dobrym startem będzie na przykład borówka wysoka, która jak żaden inny owoc nie przyciąga naszego wzroku w sezonie. O domowej uprawie można poczytać na stronie internetowej www.borowka.pl, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne informacje oraz kupimy krzew! Wszystko w jednym miejscu.

Borówka wysoka poza tym, że przyciąga nasz wzrok i jest smaczna ma również wiele wspomagających nasze zdrowie walorów. Przede wszystkim te malutkie owoce są zbiorem wielu witamin takich jak A, B, C, D, E i PP oraz składników mineralnych: selen, cynk, miedź, mangan. Borówki wyposażone są w łatwo przyswajalne dla nas cukry i barwniki, ale na szczęście kalorii w nich niewiele, bo w 100g znajdziemy tylko około 57kcal.

Będąc w temacie sezonu jesiennego warto pamiętać, że już jedna szklanka tych owoców zapewnia naszemu organizmowi 1/3 zapotrzebowania dziennego na witaminę C. Borówki są mistrzami pod względem zwalczania wolnych rodników, które potrafią siać spustoszenie w naszym ciele. Wolne rodniki doprowadzają do ciężkich chorób takich jak nowotwory czy choroby układu krążenia oraz odpowiadają między innymi za starzenie się organizmu, więc można nazwać borówkę eliksirem młodości.

Borówki są również idealnym owocem dla diabetyków, ponieważ regulują poziom cukru we krwi. Nieprzekonanych może przekona to, że regularne spożywanie borówki reguluje również poziom złego cholesterolu.

© 2013-2020 by SN2.EU