wtorek, 13 grudzień 2016 17:32

Cydr Lubelski Miodowy Mocny - pierwszy w Polsce mocny cydr

Niemcy mają GLÜHWEIN, Skandynawia - GLÖGG, teraz i Polska może zasłynąć z cydru podanego na gorąco z aromatycznymi przyprawami. Wszystko za sprawą Cydru Lubelskiego Miodowego Mocnego. To zimowa nowość AMBRA S.A., największego w Polsce producenta cydru.

AMBRA S.A. wytycza nowy zimowy trend na rynku cydru. Jej najnowsza propozycja łączy charakterystyczne dla polskiego cydru jabłkowe orzeźwienie z rozgrzewającą mocą grzańca. Cydr Lubelski Miodowy Mocny (7,5% alc.) jest pierwszym w Polsce szeroko dostępnym mocnym cydrem, czyli o zawartości alkoholu powyżej 4,5%. Powstaje ze świeżo tłoczonego soku z polskich jabłek, a tajemnicą jego słodko-kwaśnego smaku jest dodatek miodu gryczanego. Wyższa zawartość alkoholu uzyskiwana jest w naturalnym procesie fermentacji, dłuższym niż w przypadku cydrów lekkich.

- To innowacyjny produkt – podkreśla Artur Dubaj, Główny Technolog AMBRA S.A. – Zachowaliśmy świeży smak polskich jabłek i delikatność cydru, ale zwiększając jego moc, podgrzewając i łącząc z przyprawami otrzymujemy grzańca o niezwykłym aromacie, w którym z łatwością odnajdziemy skojarzenia np. z pieczonym jabłkiem.

Cydrowy grzaniec z polskich jabłek, lżejszy od grzanego wina czy piwa, ale równie rozgrzewający, ma szansę stać się naszą nową zimową specjalnością. Idealnie pasuje do atmosfery jarmarków, górskich schronisk i mroźnych wieczorów.

- Zainspirowali nas konsumenci, którzy od kategorii cydrów oczekują różnorodności produktowej na równi z kategorią piw rzemieślniczych. Polacy chcą pić cydr przez cały rok, nie tylko latem – podkreśla Agata Domaradzka, Dyrektor Marketingu AMBRA S.A.

W badaniach rynkowych przeprowadzonych na zlecenie AMBRA S.A. ponad 70% konsumentów alkoholu zadeklarowało, że chętnie spróbuje go w wersji mocnej z dodatkiem typowych dla grzańców przypraw.

- Łączymy żywioły. Jabłkowa świeżość i miodowa słodycz cydrowego grzańca sprawi, że nawet w środku zimy poczujemy klimat gorącego lata. Dlatego nie kończymy sezonu plenerowych koncertów i na premierę Cydru Lubelskiego Miodowego Mocnego zapraszamy do Lublina – mówi Robert Walewski, Brand Manager marki Cydr Lubelski.

Premiera Cydru Lubelskiego Miodowego Mocnego odbyła się 3 grudnia na Starym Mieście w Lublinie podczas koncertu Cydr Lubelski Spragnieni Lata w ramach Sportivalu - ekstremalnego festiwalu sportów zimowych. Dzięki współpracy miasta Lublin i marki Cydr Lubelski widowiskowe akrobacje na nartach lub snowboardzie wykorzystujące elementy miejskiej infrastruktury ogladaliśmy w rytm muzyki na żywo w wykonaniu takich gwiazd jak: L.U.C, BUKA, Dj Element, Beats Beasts oraz największej orkiestra świata Rebel Babel.

Cydr Lubelski Miodowy Mocny dostępny jest w sprzedaży od grudnia. Do limitowanej partii produktu dołączone są korzenne przyprawy do jabłkowego grzańca.

Wprowadzeniu zimowej nowości AMBRA S.A. towarzyszyć będzie promocja podczas eventów oraz w magazynach głównych sieci handlowych, a także komunikacja PR w: prasie i internecie.

Cydr Lubelski Miodowy Mocny to siódmy wariant w portfolio marki Cydr Lubelski i czwarta nowość wprowadzona w tym roku. Obok Cydru Lubelskiego Klasycznego i Miodowego, a także entuzjastyczniej przyjętej w zeszłym roku wersji jednoodmianowej Cydr Lubelski Antonówka, w 2016 r. w sprzedaży pojawił się: Cydr Lubelski Niefiltrowany, Perry Lubelski oraz Cydr Lubelski Antonówka z tegorocznych zbiorów.


Cydr Lubelski Miodowy Mocny

Pojemność: 1 L
Cena: 13,99 zł
Dostępność: od grudnia 2016 r.

http://cydrlubelski.pl/

http://facebook.com/CydrLubelski

Wyświetlony 1500 razy
© 2013-2019 by SN2.EU