wtorek, 03 marzec 2015 16:25

Nie) tylko dla kobiet!

 Marani Kondoli Mtsvane-Kisi Marani Kondoli Mtsvane-Kisi

Podobno diamenty to najlepsi przyjaciele kobiet. Jak się okazuje, do grona tych ekskluzywnych towarzyszów życia dołączyć może także wino. Przynajmniej według jurorek Sakura Japan Women’s Wine Awards. Co roku wybierają one najlepsze wina dla kobiet. W tym roku postanowiły uhonorować srebrną nagrodą Marani Kondoli Mtsvane-Kisi.


Nic w tym dziwnego – wytrawne, rocznikowe, białe wino zachwyca swoim smakiem i aromatem. Powstaje z owoców dojrzewających w jednej winnicy – Kondoli, w dwóch ściśle określonych parcelach – Mtsvane K.2005 i Kisi K.05. Pod koniec sierpnia są one pozbawiane części owoców, aby podnieść walory smakowe i jakość przyszłego wina. Zbiory mają miejsce we wrześniu, następnie wino tworzone jest według unikatowej receptury – dojrzałe jagody są m.in. schładzane i tłoczone przy pomocy specjalnych pras pneumatycznych.

Wino jak diamenty
W efekcie tego procesu powstaje szlachetne, jasnozłote wino z zielonkawym odcieniem. Jego smak to solidny ekstrakt i delikatnie pikantny finał z tonacjami goryczki, siana, dojrzałych jabłek oraz pestek. Aromat zawiera całe bogactwo odcieni – od agrestu, suszonych ziół, mokrej słomy, słodkie polne kwiaty, po rumianek, kwiaty lipy, propolis i lekko przypieczoną skórkę bułki. Dodatkowo podczas dojrzewania nabywa ono aromatu miodu i suszonych owoców. To szlachetne wino będzie idealnym prezentem z okazji Dnia Kobiet dla damy o bardzo wyrafinowanym guście.

Co wypić do chaczapuri?
Nagrodzone srebrem Marani Kondoli Mtsvane-Kisi to doskonałe towarzystwo dla dań z drobiu, np. piersi z gęsi marynowanej w kolendrze lub kaczki z jabłkami. Sprawdzi się także w towarzystwie sałatki z owoców morza oraz dojrzałego sera, takiego jak gloucester czy appenzeller. Szczególnie dobrze będzie smakować z tradycyjnym, gruzińskim serem sulguni. Śmiało można także łączyć je z najsłynniejszą gruzińską potrawą – plackiem serowym chaczapuri.

Cena: 45 zł
Butelka: 0,75 l

© 2013-2020 by SN2.EU