środa, 17 grudzień 2014 13:35

Faktoria Win partnerem pierwszych polskich studiów o winie

Faktoria Win Faktoria Win

 Faktoria Win rozpoczęła współpracę z Collegium Civitas, która jako pierwszanuczelnia w Polsce oferuje podyplomowe studia z wiedzy o winie. Przedstawiciele Faktorii będą dzielić się ze studentami wiedzą nt. rynku wina wPolsce. W ramach zajęć na kierunku „Wiedza o winie. Media, rynek, kultura” zorganizowany również został fakultatywny wyjazd do Winnicy Płochockich.

Wykłady odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Współpraca Faktorii Win i Collegium Civitas jest wynikiem wspólnej wizji dotyczącej potrzeby edukacji polskich konsumentów i specjalistów w zakresie wiedzy o winie. W ramach zajęć organizowane są wyjazdy do winnic, gdzie odbywa się prezentacja uprawianych odmian winogron oraz metod ich prowadzenia. Słuchacze mogą poznać metodologię winifikacji, a także wziąć udział w obciągu wina. Nie zabraknie również degustacji najlepszych win wyprodukowanych przez Barbarę iMarcina Płochockich.

Kolejnym etapem współpracy Faktorii Win i Collegium Civitas są wykłady prowadzone przez przedstawicieli marki, którzy mówią o sposobie funkcjonowania rynku wina w Polsce, specyfice polskiego konsumenta i rozwiązaniach komunikacyjnych, wspierających kategorię.

Start pierwszych w kraju studiów podyplomowych poświęconych tej tematyce jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie Polaków poznawaniem zasad degustacji, procesu powstawania wina, a także tajników doboru odpowiedniego trunku do konkretnych smaków. Studia kierowane są do dziennikarzy winiarskich, sommelierów, specjalistów w handlu winem, a także dyplomatów i pracowników instytucji, chcących wzbogacić swoją wiedzę o winiarskimsavoir-vivre oraz doborze win na różne okazje. Studia mają na celu wykształcić specjalistów, którzy w przyszłości będą uczestniczyć w budowaniu tej dynamicznie rozwijającej się branży.

 

Wyświetlony 5178 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

© 2013-2019 by SN2.EU