środa, 30 lipiec 2014 13:22

BBQ z Jack Daniel’s Tennessee Whiskey

Grillowanie z Jackiem Daniels'em Grillowanie z Jackiem Daniels'em

 W Polsce wyróżnia się sześć aż pór roku! Ale tylko lato wzbudza tak dużo pozytywnych emocji i stwarza niepowtarzalne okazje do plenerowych spotkań ze znajomymi. A jeśli spotkanie ze znajomymi, to warto spędzić je wspólnie grillując, bo nic tak nie łączy ludzi jak dobre jedzenie. Obok jedzenia, warto zadbać też o alkohol, najlepiej taki, który wzbogaci smak potraw. Może to być Jack Daniel’s Tennessee Whiskey, ceniona za smak i aromat, nie tylko w formie trunku.

 

 Amerykanie bardzo często wykorzystują whiskey do przygotowywania przeróżnych dań. Jack ma w tym swój niemały udział. Mistrzowie grillowania cenią tę whiskey za wyjątkowy smak, którego źródłem są, m.in. z używane tylko raz dębowe beczki, w których Jack leżakuje minimum cztery lata. W tym czasie trunek wnika w drewno, i „wyciąga” z niego bursztynową barwę. Z kolejnych warstw czerpie naturalne dębowe aromaty i subtelną słodycz karmelizowanego cukru. To bogactwo, które w sobie kryje, „oddaje” potrawom.

Jack Daniel’s Tennessee Whiskey może być stosowana, m.in. jako składnik sosów do burgerów, czy sosu barbecue. Wykorzystać go można również jako składnik marynat do mięs. Tak zastosowana whiskey wydobywa z dania najlepsze aromaty oraz poprawia jego teksturę. Natomiast jako dodatek do potraw Jack jest doskonały zarówno w drinkach, jak i podany na lodzie.

Wszyscy Ci, którzy nie mają pomysłu, czy możliwości na udane spotkanie przy grillu, mogą skorzystać z nowej oferty warszawskiego Hotelu Sheraton. Tu sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a dodatkową atrakcją słynnego już w Warszawie Niedzielnego Brunchu jest stacja z grillami na tarasie restauracji The Olive. Goście restauracji, poza daniami kuchni śródziemnomorskiej, polskiej, orientalnej oraz Tex-Mex mają teraz okazję spróbować pysznych dań z grilla.

Szef kuchni, Artur Grajber, stawia na certyfikowane polskie mięsa: soczystą wołowinę i wieprzowinę, które wcześniej marynuje w miksturze polskich ziół z whiskey. Niedzielny Brunch odbywa się w każdą niedzielę od 12:30 do 16:30 w trzech restauracjach: The Olive, InAzia oraz SomePlace Else.

Uwieńczeniem niedzielnej uczty są wyśmienite desery, bar lodowy oraz fontanna czekoladowa z owocami, a także stacja ze świeżo pieczonymi naleśnikami.


Artur Grajber w swojej karierze pracował w najlepszych hotelach pięciogwiazdkowych, a od 2006 roku jest szefem kuchni w hotelu Sheraton Warsaw. Miał okazję gotować dla wielu znanych polityków, członków rodzin królewskich i aktorów. Ulubioną kuchnią Artura jest kuchnia śródziemnomorska, a w szczególności włoska z elementami kuchni orientalnej.

© 2013-2020 by SN2.EU