czwartek, 13 luty 2014 16:22

Spraw ukochanej Czekoladowy raj!

Gorzka, mleczna, biała, z rodzynkami, orzechami, owocowym nadzieniem… - jej smaków jest tyle, co gustów jej zwolenników. Czekolada, bo oczywiście o niej mowa, jest jednym z najbardziej popularnych deserów, dzięki czemu posiada niezliczoną ilość wariacji. Poza walorami smakowymi ma także dodatkową, nieocenioną zaletę – poprawia humor. Zostało to udowodnione naukowo!


Czekolada znana jest od bardzo dawna. Po raz pierwszy formę tabliczki przybrała w roku 1819 (w Szwajcarii). Jednak napój czekoladowy przywędrował do Europy wiele lat wcześniej – w XVI wieku za sprawą hiszpańskiego podróżnika Hernán'a Cortés'a. Przyrządzany był z gniecionych nasion kakaowca i wody z dodatkiem przypraw i cukru. Po dziś dzień czekolada do picia jest bardzo popularna w kawiarniach i, powstających specjalnie z myślą o jej zwolennikach, pijalniach czekolady.

Smakiem aromatycznego i rozgrzewającego napoju możemy się delektować także w domowym zaciszu. Przygotowanie gorącej czekolady jest proste i nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy w odpowiednich proporcjach połączyć mleko, wodę i gorzką czekoladę oraz dodać przyprawy, np. sproszkowane chilli, które nada charakterystycznego, lekko pikantnego i doskonale komponującego się ze słodkością czekolady, smaku. Szlachetny i pyszny napój musi być serwowany z honorami – najlepiej w filiżankach i kubkach, które podkreślą jego bogate walory.

Jeśli mamy ochotę poeksperymentować z czekoladą, możliwości jest wiele. Czekoladowe foundue, torty, muffinki i… ciasteczka – w zależności na co nam akurat przyjdzie ochota. W przygotowaniu tych kulinarnych szaleństw pomocne okażą się akcesoria z najnowszej kolekcji Empiku „Czekoladowy raj”. Możemy wybierać spośród specjalnych misek do rozpuszczania czekolady, trzepaczek, silikonowych foremek do ciast i tart, pędzelków oraz szpatułek – a wszystko utrzymane w smakowitej, czekoladowej kolorystyce. W kolekcji znajdziemy także: fartuchy, magnesy w kształcie pralinek oraz torby na zakupy w pomysłowych opakowaniach.

Kolekcja „Czekoladowy raj” jest dostępna w wybranych salonach Empik.

© 2013-2020 by SN2.EU