wtorek, lipiec 16, 2024
sobota, 16 listopad 2013 17:31

Singiel: jak gotować dla jednej osoby?

Gotowanie jest dla wielu singli zbyt czasochłonne, monotonne i kosztowne. Jednak kto z nich nie ma dość stołowania się w pobliskim barze, czy polegania na znajomych i tym co przygotują? Zdradzamy sposoby na wygodne i samodzielne przyrządzanie jedzenia. Świetną alternatywą są m.in. wędliny plastrowane i wyroby, które wystarczy przed zjedzeniem tylko odgrzać. Dzięki nim domowe gotowanie będzie łatwiejsze, a posiłki urozmaicone i smaczne.

 

Single nie mają w kuchni ułatwionego zadania. Produktów i rozwiązań kulinarnych, które byłyby dostosowane do ich tempa i stylu życia jest przecież o wiele mniej niż tych dedykowanych całym rodzinom. Dwudaniowe, skomplikowane posiłki czy wielogarnkowe dania nie są odpowiednie dla pojedynczych osób, które żyją szybko i intensywnie. Są jednak wyroby, które ułatwią funkcjonowanie singla w kuchni. Jak więc gotować i przyrządzać przekąski tylko dla siebie?

Gotowanie łatwiejsze dzięki produktom w opakowaniach

Małe opakowania zawierają wystarczającą ilość produktu, którą singiel zużyje do przygotowania posiłku. W efekcie można nabyć dokładnie tyle jedzenia, ile potrzeba. Każdy z powodzeniem powinien więc sięgać m.in. po wyroby porcjowane takie jak np. wędliny plastrowane.

Wędliny plastrowane, np. Polędwica Sopocka w plastrach czy Szynka dojrzewająca Spiżarnia Dębowa również w plastrach ZM Pekpol to bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które cenią wygodę i szybkość podczas przygotowywania posiłków. Każda porcja zawiera 100 g wyrobu, czyli odpowiednią ilość do przyrządzenia sycącej przekąski – mówi Małgorzata Wódkiewicz z Zakładów Mięsnych Pekpol Ostrołęka.

Gospodarowanie jedzeniem to porcjowanie i zamrażanie 

Single nie powinni obawiać się gotowania i przyrządzania posiłków w większych ilościach. Przygotowanie np. gulaszu dla 4 osób jest przecież bardziej ekonomiczne niż porcji dla jednej osoby. Po ugotowaniu każde większe danie należy podzielić na porcje takiej wielkości, aby pojedyncza stanowiła jeden posiłek i pozostałą część zamrozić. Jedzenie przeznaczone do zamrożenia trzeba umieścić w specjalnych hermetycznych i opisanych opakowaniach. W widocznym miejscu należy zaznaczyć nazwę potrawy i datę jego przygotowania. 

Dzięki temu tworzymy zapasy, które mogą być wykorzystane w dowolnym momencie, szczególnie wtedy gdy na gotowanie naprawdę nie mamy czasu. 

Kreatywność sposobem

W planowaniu menu pomocne okażą się również wyroby, które przed zjedzeniem wystarczy tylko odgrzać. Z powodzeniem zastąpią one nawet całe posiłki, których przygotowanie wymaga dużego zaangażowania i wiele czasu. - Osobom żyjącym w szybkim tempie i ceniącym smak dobrej kuchni polecam Golonkę pieczoną ZM Pekpol. Produkt po kilku minutach podgrzewania w mikrofalówce, może stanowić podstawę ciepłego i sycącego dania -  mówi Małgorzata Wódkiewicz.

Podczas przyrządzania posiłków przyda się także odrobina kreatywności. W celu przygotowania nowej potrawy można np. wykorzystać część dania wczorajszego. Dodając do niego kilka nowych składników otrzymamy nową potrawę. Dzięki temu singiel uniknie sytuacji, w której zmuszony jest jeść to samo przez kilka dni.