wtorek, 21 styczeń 2020 13:00

Sprawdzone i bezpieczne sposoby na nawilżenie skóry w okolicach oczu

Płatki pod oczy Płatki pod oczy

Skóra w okolicach oczu wymaga specjalnej pielęgnacji. Jest cieńsza od warstw na pozostałych częściach twarzy, a przez to bardziej podatna na szkodliwe działanie rozmaitych czynników. To ona jako pierwsza wykazuje oznaki starzenia, ale też zmęczenia czy przewlekłego stresu.

Dlatego też warto o te okolice zadbać z nieco większą troską. Dostępne na rynku kosmetyki dają wiele możliwości, zaś jednymi z najbardziej uniwersalnych są płatki pod oczy. Ich forma oraz skład często są w stanie rozwiązać jednocześnie kilka problemów.

 

Skąd biorą się problemy ze skórą w okolicy oczu?

Fakt, że skóra w tych okolicach jest cieńsza powoduje, że to dość wrażliwe miejsce. Co za tym idzie, szybciej pojawiają się tam pierwsze zmarszczki, ale też opuchlizna po nieprzespanej nocy, nieestetyczne cienie i przebarwienia czy worki. Do tego często dochodzi niewłaściwa pielęgnacja, czyli na przykład intensywne pocieranie płatkiem podczas demakijażu. Niekiedy też pomijamy stosowanie kosmetyków przeznaczonych głównie do okolic oczu. Tymczasem ich skład jest nieco inny i bardziej skoncentrowany niż w przypadku kosmetyków do całej twarzy. Znajdujące się w nich substancje aktywne są w stanie zniwelować większość bolączek typowych dla tych rejonów. Najłatwiej jednak nałożyć płatki pod oczy na noc, by kosmetyk mógł zadziałać podczas odpoczynku.

Kremy, rollery i płatki pod oczy

Sam fakt, że zwrócimy uwagę na to, by zastosować cokolwiek w okolicy oczu będzie już dużą zmianą. Ważne, by wybrany sposób był skuteczny, ale też bezpieczny. Dlatego warto szukać takich produktów, które nie zawierają składników mogących wywoływać reakcje alergiczne. Lepiej, żeby były pozbawione barwników czy niektórych substancji perfumujących, by nie podrażniać oczu. Dobrze będzie poszukać również takich rozwiązań, które są w stanie zredukować widoczne zmarszczki. Niezależnie od tego, czy będzie to krem, roller czy płatki pod oczy na noc, ważne by miały w swoim składzie chociażby kwas hialuronowy lub kompleksy witamin. Ich działanie pozwala ujędrnić skórę, przywrócić jej blask i odżywić ją. Ciekawą propozycją są płatki Liftactiv z mikrostożkami. To opatentowane rozwiązanie powoduje, że składniki zawarte w płatkach głębiej penetrują skórę i rozpuszczają się przez całą noc. W efekcie rano można zauważyć spłycenie zmarszczek i kurzych łapek oraz odświeżoną skórę. Choć rezultaty można zobaczyć już po pierwszej nocy, zastosowanie serii kuracji przez 5 nocy z rzędu pozwoli osiągnąć również efekt delikatnego liftingu.

© 2013-2020 by SN2.EU