wtorek, czerwiec 06, 2023
wtorek, 17 październik 2017 15:29

Jaką odżywkę do włosów wybrać?

Obfitość kosmetyków do pielęgnacji włosów dostępnych na półkach sklepowych sprawia, że często nie wiemy co wybrać, aby móc cieszyć się pięknymi i zdrowymi kosmykami.

Jedną z doskonałych opcji są odżywki, które wspomagają szampony, dodając naszym włosom blasku i solidnie je odżywiając. Jaką jednak odżywkę do włosów wybrać aby była dla nas najodpowiedniejsza?

Przede wszystkim musimy zadbać o strukturę włosa, dlatego podstawą jest szampon odpowiednio dobrany do rodzaju kosmyków, a odżywka powinna być dopasowana do szamponu – także leczniczego, aby nasze włosy zyskały pełen kompleks odżywczych składników, wzmocnienie i skuteczną pielęgnację dostosowaną do potrzeb. Czasami potrzebujemy odżywek wspomagających walkę z łupieżem lub takich, które uwydatniają kolor po farbowaniu.

Alternatywą dla odżywek są inne kosmetyki, służące do zagęszczania włosów. Znajdziemy wśród nich kremy, posypki czy pudry, które odżywiają nasze włosy albo po prostu dają optyczny efekt bardzo gęstych włosów. Więcej na ich temat możemy przeczytać tutaj

Włosy szorstkie i przesuszone potrzebują odżywek, które pomogą poprawić ich wygląd i wzmocnić je dogłębnie. Odżywki te powinny być lekkie, a jednocześnie oparte na delikatnych składnikach, które nawilżają, dodają włosom sprężystości i chronią przed działaniem promieni słonecznych, zanieczyszczeniami powietrza itp. Odżywki do spłukiwania pomagają odżywiać włosy podczas gdy te są mokre i najczęściej wytwarzane są one z alkoholi tłuszczowych. Kosmetyki te są idealne do wszystkich rodzajów włosów – oczywiście najlepiej jeżeli dopasowane są pod ich indywidualne potrzeby. Przy włosach szorstkich i zniszczonych, czasami warto odżywkę zastosować nawet dwukrotnie.

 

Osoby o włosach kruchych, ale jednocześnie przetłuszczających się doskonale pomogą odżywki proteinowe, które pomagają odżywić włosy nie przyczyniając się do wydzielania przez skórę głowy nadmiaru sebum. Odżywki nawilżające z kolei to rewelacyjne rozwiązanie dla osób o włosach kręconych – doskonale sprawdzają w tym przypadku odżywki bez spłukiwania, bowiem pozwalają utrzymać włosy w ryzach i doskonale je odżywiają. W przypadku włosów prostych, ale jednocześnie delikatnych doskonale sprawdzają się odżywki dodające objętości – najlepiej stosowane przed rozpoczęciem stylizacji.