czwartek, 03 marzec 2016 12:58

Kiedy wybielać przebarwienia?

Skóra z przebarwieniami to problem, który dotyka najczęściej kobiet. Przebarwienia na twarzy obejmujące czoło i okolice ust, a także przebarwienia na dekolcie i dłoniach powstają z reguły na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Do czynników zwiększających ryzyko przebarwień skóry należy hormonoterapia podczas przyjmowania środków antykoncepcyjnych i hormonalnej terapii zastępczej w okresie menopauzy.

Latem wszelkie przebarwienia, piegi i plamy stają się bardziej widoczne i ciemniejsze, co nie tylko jest defektem estetycznym, ale również sprawia, że skóra z przebarwieniami wygląda starzej. W okresie jesiennym i zimowym warto pomyśleć kuracjach wybielających, a wiosną i latem chronić skórę filtrami chroniącymi przed promieniowaniem UV , by minimalizować możliwość ponownego pojawiania się przebarwień

Eksperci marki Pharmaceris przygotowali program dermopielęgnacyjny Pharmaceris W składający się z  3 preparatów, dostępnych w aptekach:

- MELACYD Dermo-ochronny krem wybielający przebarwienia, 4% NIACYNAMID na dzień SPF 50,44,50 zł /30 ml
- MELACYD-INTENSE Intensywny krem wybielający przebarwienia, 4% NIACYNAMID na noc, 44,50 zł/30 ml
- ACIPEEL 3x Depigmentacyjnego serum na przebarwienia, 42,90 zł/30 ml

W preparatach MELACYD i MELACYD-INTENSE zastosowano 4% NIACYNAMID, który jest jedną z dwóch form witaminy B3 (tą druga jest kwas nikotynowy), działającą jako prekursor koenzymów NADH i NADPH, które biorą udział w wielu kluczowych reakcjach biochemicznych. Istotną rolę odgrywają one w szczególności w metabolizmie glukozy, produkcji energii w komórkach, syntezie lipidów w skórze i wielu innych.  Niacynamid użyty w stężeniu 4%% okazał się być skuteczny w redukcji przebarwień, wykazując aktywność w hamowaniu przepływu melanosomów. Niacynamid działa jak terapia odmładzająca - redukując drobne linie i zmarszczki, wyrównując koloryt skóry poprzez zmniejszenie przebarwień i zażółceń skóry.

W Serum ACIPEEL zastosowano kombinację 3 kwasów ( migdałowy, salicylowy i cytrynowy) i biologicznie aktywnej witaminy C, która oddziałuje trzypoziomowo na proces melanogenezy, hamując powstawanie, redukując i rozjaśniając istniejące przebarwienia.

Więcej na www.pharmaceris.com

Czytany 2197 razy
© 2013-2019 by SN2.EU