wtorek, 08 grudzień 2015 16:03

Dlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne?

Kosmetyki są nieodłączną częścią naszej codzienności – stosuje się już u dzieci, zaś dorośli zdają sobie sprawę z tego, jak istotna jest prawidłowa, codzienna pielęgnacja. Dobrze przygotowane kosmetyki są zazwyczaj bardzo skuteczne, o ile używa się ich regularnie. W aptekach i drogeriach pełno jest rozmaitych specyfików, które mają różne składy – czy jednak warto stosować coś, co bazuje przede wszystkim na chemii?

Moda na kosmetyki naturalne pojawiła się już kilka lat temu i niepodzielnie panuje zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W Internecie pojawiają się rozmaite receptury, pomocne w samodzielnym stworzeniu kosmetyków z tego, co daje natura. Również profesjonalne drogerie kosmetyczne i sklepy internetowe pełne są kosmetyków, które zaprojektowano bez użycia niepotrzebnej chemii. Dlaczego warto korzystać z kosmetyków naturalnych i czym się one wyróżniają w porównaniu z innymi kosmetykami dostępnymi w sklepach?

Wszystko z natury
Z bogactw natury ludzie czerpią od tysiącleci, ucząc się, które rośliny mają doskonały wpływ na konkretne kwestie związane ze zdrowiem czy urodą. Z nauki tej wynika bardzo wiele zastosowań roślin uznawanych współcześnie nierzadko po prostu za chwasty. Kosmetyki naturalne - również te z http://biolander.com - bazują na naturalnej wiedzy zielarskiej, dostarczając ludziom je stosującym wiele korzystnych, naturalnych rozwiązań problemów. Dzięki np. naturalnej sile migdałów przez wieki zwalczano dziś popularny trądzik, zaś rumianek łagodził wszelkie zmiany i podrażnienia powstałe na skórze. Korzystanie z darów, które daje nam przyroda, powoduje, że kosmetyki są przyjazne dla środowiska i ekologiczne – ich stosowanie nie wymaga więc wykonywania testów na zwierzętach, a ludzka uroda nie korzysta na krzywdzie innych stworzeń.

Bez alergii
Powszechność alergii, zarówno skórnych, jak również i dotykających m.in. dróg oddechowych jest dziś wręcz alarmująca. Według licznych badań oraz w opiniach profesjonalistów w dużej mierze takie problemy wynikają z powszechnego stosowania chemii, która zawarta jest m.in. w artykułach pielęgnacyjnych. Kosmetyki naturalne unikają stosowania sztucznych substancji, barwników, produktów stabilizujących i innych wytworów laboratoriów, dzięki czemu niwelują również ryzyko pojawiania się alergii, zwłaszcza dermatologicznych. Co więcej, kosmetyki naturalne to również źródło witamin w ich naturalnej postaci, dzięki czemu mogą one, wraz z mikroelementami, pozytywnie wpływać na cerę atopową i skłonną do rozmaitych podrażnień. To sprawia, że chętnie stosowane są zarówno w przypadku dzieci, jak również przy pielęgnacji skóry delikatnej i wrażliwej.

Siła zapachu
Wszelkie substancje zapachowe, które zawarte są w kosmetykach naturalnych, faktycznie pochodzą z przyrody. Wykorzystywane są jedynie eteryczne olejki zapachowe, które prócz roli dostarczania przyjemności zapachowej służą również aromaterapii. To powoduje, że ich stosowanie jest swoistą terapią dla zmysłów – podczas pielęgnowania ciała dodatkowo rozluźniamy się i nastrajamy pozytywnie, mogąc jednocześnie wybrać takie kosmetyki, które pasują nam pod kątem zapachu.

 

Wyświetlony 2873 razy
© 2013-2020 by SN2.EU