wtorek, 13 październik 2015 13:54

Pocenie się nie musi być uciążliwe. Zdecyduj się na skuteczny antyperspirant!

Pocenie zwykle kojarzy się nam z nieprzyjemnym zapachem i mokrymi plamami, które pozostają na ubraniu. Dla wielu staje się prawdziwą udręką - szczególnie, gdy jest nadmierne. Na czym polega proces pocenia się i jak zniwelować jego przykre skutki? Pomożemy Ci wybrać skuteczny antyperspirant.

Pocenie się - na czym polega?

Optymalna temperatura naszego ciała wynosi ok. 37°. Aby utrzymać ten poziom, organizm zaczyna się pocić. Proces pocenia służy więc regulacji temperatury ciała. Nasza skóra nasiąka wilgocią, po czym następuje odparowywanie wody z jej powierzchni. W efekcie doświadczamy przyjemnego uczucia odświeżenia.

Pocenie się jest zjawiskiem zupełnie naturalnym i bardzo potrzebnym naszemu organizmowi. Przyczynia się bowiem do jego oczyszczania - “filtruje” krew i wspomaga proces oczyszczania nerek, eliminując z nich wszelkie szkodliwe toksyny. Co więcej, pot w połączeniu z ochronną wydzieliną w postaci sebum tworzy powłokę hydrolipidową, która osłania fragmenty skóry (tj. stopy, dłonie itd.) narażone na tarcie oraz inne uszkodzenia mechaniczne.

Dezodorant a antyperspirant

Klasyczny dezodorant oraz antyperspirant to dwa odmienne kosmetyki, mają jednak podobny cel - mają pielęgnować skórę pod pachami. Czym się więc różnią? Dezodorant powinien przede wszystkim eliminować nieprzyjemne zapachy związane z poceniem się. Jest to kosmetyk o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym, bogaty w składniki, które pochłaniają bądź neutralizują przykrą woń. Antyperspirant pełni inną funkcję. Jego podstawowym zadaniem jest ograniczenie pocenia. Kosmetyk zawiera w swoim składzie czynniki, które wywołują kurczenie porów oraz ściąganie skóry - dzięki czemu skutecznie hamuje proces pocenia się skóry pod pachami.

Co zrobić, żeby się nie pocić? Wybierz skuteczny antyperspirant!

Szukasz idealnego antyperspirantu? Możesz wybrać kosmetyk, kierując się nie tylko jego zapachem czy składem, ale również formą. Dobór odpowiedniej konsystencji antyperspirantu jest bardzo ważny ze względu na efekty, jakie chcemy uzyskać. W sklepach kosmetycznych, drogeriach i aptekach znajdziemy:

  • Antyperspirant w sprayu - forma najbardziej powszechna i najczęściej stosowana. Antyperspirant tego typu jest bardzo łatwy w użyciu, szybko wchłania się w skórę, aczkolwiek jego działanie jest krótkotrwałe. Zawiera minimalną ilość konserwantów, ale jednocześnie ma w swoim składzie alkohol, który może podrażniać delikatną skórę pach. Najlepiej nie aplikować go tuż po depilacji.
  • Antyperspirant w kulce - dostępny w plastikowej bądź szklanej obudowie. Jest wygodny i poręczny, a dodatkowo łatwy i przyjemny w użytkowaniu. Wchłania się wolniej niż inne formy, ale jednocześnie jego działanie jest długotrwałe. Nie pozostawia śladów na ubraniach, a w postaci bezalkoholowej może być stosowany zaraz po goleniu pach.
  • Antyperspirant w sztyfcie - łatwy w użyciu, posiada poręczną formę. Antyperspirant tego typu zwykle cechuje delikatny, ledwo wyczuwalny zapach. Jest łagodny dla skóry, w swoim składzie zawiera wiele substancji silnie nawilżających i regenerujących, rzadko wywołuje podrażnienia pod pachami. Może jednak brudzić ubrania.
  • Antyperspirant w kremie - to zupełnie innowacyjna forma kosmetyku do pielęgnacji pach. Antyperspirant Garnier Neo o formule suchego kremu to produkt przeciw poceniu, który w swoim składzie zawiera aż 80% składników chroniących i wzmacniających delikatną skórę pod pachami. Ma lekką konsystencję i subtelny zapach. Dodatkowo pozbawiony jest alkoholu, więc profesjonalnie zaopiekuje się także skórą wrażliwą. Kosmetyk jest bardzo skuteczny; przyjemnie się go aplikuje i szybko się wchłania. Na dodatek nie pozostawia nieestetycznych plam na ubraniu.

Zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj antyperspirantu, sprawdź, czy nie masz problemu z nadmiernym poceniem. Taka przypadłość wymaga specjalistycznej konsultacji oraz stosowania kosmetyków o właściwościach leczniczych!

Wybierając antyperspirant, kieruj się ulubioną nutą zapachową, składem dopasowanym do potrzeb twojej skóry oraz formą, która będzie dla ciebie najwygodniejsza w użyciu. Stwórz własny przepis na idealny i skuteczny antyperspirant. Jego stosowanie stanie się przyjemnością, która jednocześnie przyniesie wiele korzyści delikatnej skórze.

Wyświetlony 1984 razy
© 2013-2020 by SN2.EU