poniedziałek, 24 sierpień 2015 12:52

Nawilżanie cery latem i zimą - moc kremu nawilżającego!

Nawilżanie cery, czyli jej nawadnianie powinno odbywać się każdego dnia. Co prawda czynność ta jest bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. Wyróżnia się nawilżanie pielęgnacyjne, ale też takie, jakiego wymaga skóra sucha.

Z drugiej strony pod uwagę bierze się wiek i porę roku. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź, dlaczego nawilżanie skóry latem i zimą jest jednocześnie ważne. Eksperci Vichy tłumaczą też, który krem nawilżający najlepiej wybrać.

Nawilżanie cery, czyli troska o skórę od wewnątrz

Brzmi odrobinę paradoksalnie. Bo nawilżanie kojarzy się z kremami, a te przecież aplikuje się na zewnątrz. Nic bardziej mylnego. Kosmetyki te, co prawda nakłada się na powierzchnię skóry, jednak mają one działanie odśrodkowe. Preparat wraz z aktywnymi składnikami dociera do głębszych warstw skóry i tam zapewnia odpowiednie odżywienie. Polega to na zachowaniu prawidłowości w funkcjonowaniu gospodarki wodnej organizmu. To woda właśnie odpowiada za nawilżenie cery, a tym samym jej zdrowy wygląd.

Nawadnianie latem a zimą

Jednym z czynników, który wpływa na stan skóry jest pogoda. Warunki atmosferyczne zwłaszcza latem i zimą są niezwykle wyraziste. Z jednej strony gorące słońce, z drugiej zimny wiatr i śnieg. Cera - nie tylko wrażliwa - niezwykle silnie reaguje na takie zmiany klimatyczne. Jedną z reakcji jest utrata wody, głównie na skutek zaburzenia funkcjonowania warstwy lipidowej. Dlatego też należy dostarczyć skórze odpowiedniej ilości wody.  Pomimo tego, iż inne czynniki wpływają na cerę latem i zimą, w równie skuteczny sposób trzeba ją nawilżać. Ważne jest tylko, by inne preparaty zastosować o każdej porze roku:

  • krem nawilżający do twarzy na lato powinien być wyposażony w filtr. Głównym czynnikiem jaki oddziałuje na skórę jest właśnie słońce, które wydziela promieniowanie różnego rodzaju - UVA, UVB, UVC. Dobór kremu z uwzględnieniem filtru powinien być kierowany odcieniem skóry oraz stopniem, w jakim narażamy się na słońce. Z drugiej strony warto stosować kremy nawilżające na noc. Wtedy rzeczywiście spełnią one swoje przeznaczenie i nawilżą skórę. Gorące dni mogą spowodować, że cały kosmetyk zwyczajnie spłynie. Z kolei nocą wsiąknie i skutecznie nawilży skórę.  

  • krem nawilżający do twarzy na zimę obok nawodnienia powinien natłuszczać cerę. O tej porze roku mimo, że nie tracimy tyle wody co latem, to z drugiej strony wysusza się ona. Dzieje się tak za sprawą mroźnego wiatru.

Jaki krem nawilżający wybrać?

Rynek kosmetyczny jest wyposażony w wiele kremów nawilżających. Część z nich dedykowana jest dla kobiet  w określonym wieku. Inne przeznaczone są do konkretnego typu cery. Nic więc dziwnego, że tak trudno jest wybrać ten odpowiedni. Eksperci Vichy potwierdzają, że na jakość kremu wpływają aktywne substancje, jakie są obecne w składzie produktu:

  1. Mocznik oraz kwas mlekowy. Są to składniki, które zachowują odpowiednią ilość wody w górnej tkance skórnej. Jest to jedna z zewnętrznych części skóry. Dlatego też, gdy tylko brakuje w niej wody, negatywne tego skutki są widoczne na zewnątrz. Cera jest przesuszona oraz traci na elastyczności.

  2. Cerami-3. Składnik ten wpływa na regenerację warstwy lipidowej naskórka. Jest ona odpowiedzialna za zdrowy i świeży wygląd. Gdy tylko bariera lipidowa jest naruszona, skóra nie jest w stanie wiązać wody i staje się sucha. Z drugiej strony traci zdolność ochronną na niebezpieczne czynniki i zanieczyszczenia. To także wpływa na negatywny jej wygląd, który objawia się zmęczeniem.

  3. Gluco-Glycerol. Ten cenny składnik posiada zdolności do samotworzenia, tzw. siatki wilgoci skóry. Wpływa on na sprawne funkcjonowanie Akwaporyn, czyli kanałów gromadzących wodę.

Uniwersalny krem nawilżający

Marka Vichy opracowała Nawilżający Krem Na Dzień - Aqualia Thermal, który można stosować zarówno latem, jak i zimą. To doskonała opcja, jeżeli nie jesteśmy w stanie określić, jaki typ cery mamy i nie chcemy jej zaszkodzić. Produkt ten mogą stosować kobiety w każdym wieku oraz o każdej porze roku. Dzięki testowaniu dermatologicznemu mogą go stosować nawet osoby ze skórą wrażliwą.

Więcej kosmetyków do nawilżenia cery znajdziesz na stronie: http://www.vichy.pl/potrzeby/preparat-nawilzajacy-do-twarzy/ps1032.aspx


Wyświetlony 1608 razy
© 2013-2019 by SN2.EU