sobota, wrzesień 30, 2023
czwartek, 19 marzec 2015 17:04

Paznokcie niczym stal w kilka chwil

Sililevo - lakier wzmacniający paznokcie Sililevo - lakier wzmacniający paznokcie

Wizytówką każdej z pań są zadbane włosy, skóra i paznokcie. Są to bowiem pierwsze elementy, jakie rzucają się w oczy przy spotkaniu z kimś. Dlatego nie możemy sobie pozwolić na to, aby któryś z nich był zaniedbany i wyglądał tak, jakbyśmy nie miały czasu o siebie dbać. Owszem, żyjemy w takich czasach, gdzie wszystko dzieje się szybko i na wiele rzeczy po prostu nie starcza czasu, jednak pielęgnacja ciała jest czymś, na co zawsze znaleźć go powinnyśmy choć odrobinę.

Włosom i skórze poświęcimy czas innym razem, dziś przedstawiamy kilka sposobów na to, aby nasze paznokcie zawsze prezentowały się nienagannie – nawet bez kilku warstw lakieru. Zresztą – nawet najbardziej wymyślny manicure nie będzie wyglądał efektownie na połamanych, rozdwojonych, czy zbyt krótkich paznokciach.

Jak zatem zadbać o płytkę? Sposobów jest kilka. Od tych sprawdzonych, domowych (mających za zadanie ją wybielić, wzmocnić a także zmiękczyć skórki), poprzez profesjonalne zabiegi w salonach. Na początek warto zawsze wypróbować domowe metody, a gdy zawiodą (lub naprawdę nie mamy czasu na zabawy w domu), wybrać się do profesjonalisty.

Absolutną podstawą jest regularne oczyszczanie płytki paznokcia, a także robienie im nawilżających i odżywczych kąpieli od czasu do czasu. Najprostszym sposobem okazuje się maseczka z cytryny oraz oliwy z oliwek. Mieszankę tą należy wetrzeć w płytkę paznokcia a także założyć bawełniane rękawiczki (kurację taką najlepiej przeprowadzać przed snem, aby składniki miały czas zadziałać).

W aptekach i drogeriach nie brakuje również preparatów wzmacniających włosy, skórę i paznokcie, tak więc warto sięgnąć po wzmocnienie również od wewnątrz. Pamiętać należy o piciu dużej ilości wody, a także dostarczaniu organizmowi odpowiednich składników odżywczych z pożywienia. Kolejną możliwością jest stosowanie dobrych odżywek w formie lakieru (na przykład Sililevo www.apo-discounter.pl które wystarczy wcierać w płytkę aby dostarczyć jej niezbędnych składników odżywczych. Jeśli zawiodą powyższe metody (co wątpliwe, bowiem wystarczy odrobina cierpliwości, a przede wszystkim systematyczność suplementowania i zabiegów pielęgnacyjnych, aby uzyskać pożądany efekt), pozostaje wizyta w salonie kosmetycznym i dobranie wraz z profesjonalistą metod odbudowy płytki paznokcia.