czwartek, wrzesień 28, 2023
czwartek, 22 wrzesień 2022 11:41

Zdrowy i bezpieczny sen niemowlaka

pościel dla niemowląt pościel dla niemowląt https://www.whitebee.pl/posciel-z-wypelnieniem

Sen dla dziecka jest bardzo ważny. Dlatego też należy mu zapewnić odpowiednie warunki do nocnego wypoczynku, a także drzemki w ciągu dnia.

 

Obok stabilnego łóżka i odpowiedniego materaca, warto skupić się również na doborze odpowiedniej pościeli czy kocyka. Na rynku można znaleźć wiele produktów tego typu przeznaczonych dla dzieci. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Dlaczego wybór pościeli dla niemowlaka jest tak ważny?

Komfortowy sen dla dziecka, szczególnie dla noworodka i niemowlaka jest bardzo ważny z wielu względów. Przede wszystkim pozwala się maluchowi zregenerować po dniu pełnych wrażeń. W czasie snu dziecko także przyswaja sobie umiejętności zdobyte w ciągu dnia, a przez to o wiele lepiej się rozwija. Dlatego też tak ważne jest to, by zapewnić mu odpowiednie warunki do spania. Pościel dla dziecka powinna zapewniać mu ciepło, ale nie pozwalać na przegrzewanie się. Powinna też być dla niego w pełni bezpieczna. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że alternatywą dla kołderek, szczególnie w czasie drzemek w ciągu dnia mogą być kocyki dla niemowląt.

Czym się kierować, wybierając pościel dla niemowlaka?

Jeżeli szukasz kołderki dla swojej pociechy, ciekawym rozwiązaniem może okazać się pościel dla niemowląt z wypełnieniem. Jest ona bezpiecznym rozwiązaniem z uwagi na to, że ma hipoalergiczne wypełnienie, które jest połączone z poszewką. To pozwala wyeliminować konieczność wszywania zapięcia (guzików czy suwaka) do poszewki. Znacznie to zwiększa bezpieczeństwo dla dziecka. Przy wyborze zwróć uwagę na to, by produkt miał oznaczenie potwierdzające to, że ma certyfikat Oeko Tex Standard 100. W przypadku, gdy decydujesz się na pościel z kolorowymi nadrukami, sprawdź czy również farby wykorzystane do ich stworzenia mają odpowiednie certyfikaty. Dowiedz się także o jakość i trwałość druku. Pozwoli to uniknąć zafarbowania innych produktów. Materiał, z którego wykonana jest pościel, powinien również pozwalać skórze oddychać i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. To zmniejszy ryzyko tego, że dziecko się przegrzeje w czasie snu.