środa, 21 lipiec 2021 18:23

Domowa kuracja wzmacniająca i ograniczająca wypadanie włosów

kosmetyki wzmacniające włosy kosmetyki wzmacniające włosy pixabay

Bujna fryzura i gęste włosy to marzenie wielu osób. Z problemem związanym z przerzedzaniem się pasm zmagają się przede wszystkim mężczyźni w średnim wieku oraz kobiety w okresie menopauzy. Aby zatrzymać wypadanie i wzmocnić cebulki, konieczne jest wprowadzenie odpowiedniej kuracji. Jak w domowych warunkach zagęścić włosy? Jakich preparatów warto używać?

Czy można w domowych warunkach zagęścić włosy?

Zagęszczanie włosów w domu bywa problematyczne. Aby efekt był widoczny natychmiast, należy stosować sprawdzone kosmetyki. Podczas selekcji preparatów warto zwracać uwagę na skład. Ponadto rekomenduje się również stosowanie naturalnych rozwiązań, w tym olejów i wcierek na bazie wyciągów z roślin. Eksperci polecają w szczególności olej z nasion bawełny oraz z orzechów. Olejowanie najlepiej przeprowadzać dwa razy w tygodniu po kąpieli. Dodatkowo podczas stylizowania włosów konieczne jest unikanie zbyt wysokiej temperatury. Najlepiej suszyć włosy chłodnym strumieniem powietrza. 

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Olejowanie i suszenie w niskiej temperaturze nie zagwarantuje jednak spektakularnych efektów. Z pomocą mogą przyjść profesjonalne kosmetyki wzmacniające włosy. Preparat MR Hair Boosting Treatment 75ml został wzbogacony o kompleks –PPX. Serum działa podskórnie, dostarczając składniki aktywne w głąb tkanek. Przy regularnym stosowaniu włosy stają się odporne na łamanie oraz silniejsze. Kosmetyk zyskał międzynarodową sławę dzięki efektywnemu działaniu. Jamie Stevens, który zaprojektował preparat, jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich fryzjerów, trzykrotnym laureatem nagrody British Hairdresser of the Year. Działanie kosmetyku opiera się o wydłużenie fazy Anagenu (aktywnego wzrostu włosa). Po aplikacji poszczególne pasma rosną szybciej, dając efekt bardziej bujnego owłosienia. Aby efekt był zadowalający, eksperci zalecają regularne stosowanie preparatu przez okres trzech miesięcy. 

Naturalne składniki przyczynią się do poprawy kondycji włosów, jednak w celu uzyskania widocznych efektów należy wspomagać się profesjonalnymi preparatami wzmacniającymi cebulki. Podczas selekcji kosmetyków należy zwracać uwagę na ich skład. Ważne, aby na liście składników znalazły się aktywne peptydy oraz hydroksykwasy. Dzięki temu włosy będą dużo gęstsze, a skóra głowy będzie "podtrzymywać" cebulki, ograniczając ich wypadanie. Kluczem udanej kuracji jest regularność. Nawet najlepszy preparat nie da zadowalających efektów, jeśli nie będzie aplikowany w cyklicznych odstępach czasu. 

© 2013-2020 by SN2.EU