wtorek, 20 lipiec 2021 15:40

Jak odstraszyć kuny i inne gryzonie, aby nie przegryzły kabli w samochodzie?

domowe odstraszacze kun domowe odstraszacze kun pixabay

Posiadanie samochodu to komfort, dzięki któremu życie staje się znacznie wygodniejsze. Aby jednak działał be zarzutu trzeba o niego odpowiednio zadbać.

I nie chodzi tu tylko o przeglądy okresowe i nieskazitelną czystość, ale także zabezpieczenie przed szkodnikami. Kuny i inne gryzonie to poważny problem, ponieważ te sprytne zwierzątka potrafią narobić bardzo wiele szkód w naszych samochodach, co niestety skutkuje kosztownymi naprawami. Czy jest sposób, żeby się przed nimi ochronić. Podpowiadamy!

 

Dlaczego kuny i inne gryzonie atakują samochody?

Wydawać by się mogło, że środowiskiem naturalnym kun i innych gryzoni są lasy, pola i łąki. Niestety nie jest to do końca prawda, ponieważ wraz z nastaniem chłodów kuny szukają bezpiecznego, ciepłego schronienia i często na celownik biorą nasze samochodowy. Także w okresie godowym, który zaczyna się od końca marca i trwa aż do późnego lata kuny szczególnie dotkliwie atakują pojazdy. Potrafią w sprytny sposób przedostać się pod maskę, poprzegryzać kable, uszkodzić przewód zapłonowy i zaatakować elastyczne przewody hamulcowe, co zagraża bezpieczeństwu jazdy i stwarza ryzyko wywołania kolizji drogowej.

Jak skutecznie walczyć z kunami i innymi gryzoniami?

Domowe sposoby, takie jak rozpylanie detergentów, ząbki czosnku czy umieszczanie pod maską sierści psa lub kota na niewiele się zdają. Kuny i inne gryzonie nic sobie z tego nie robią, a te metody są po prostu nieskuteczne. Idealnym rozwiązaniem są nowoczesne urządzenia, które skutecznie odstraszają kuny, łasice, szczury i myszy. Odstraszacz gryzoni to najlepszy sposób na pozbycie się nieproszonych gości, ponieważ emituje dźwięki o wysokiej częstotliwości, które w połączeniu z diodą błyskową dają natychmiastowy rezultat.

Odstraszacz kun, łasic, myszy i szczurów - idealny sposób na pozbycie się problemu

Elektroniczne odstraszacze ultradźwiękowe skutecznie ochronią przewody hamulcowe, elektryczne czy klimatyzacyjne przed różnego rodzaju szkodnikami. Urządzenia wyposażono w modulowane ultradźwięki i diody o mocnych błyskach, dzięki czemu kuny i inne gryzonie omijają samochód szeroki łukiem. Samochodowy odstraszacz to rozwiązanie bardzo wygodne, ekonomiczne i ekologiczne. Można go łatwo zamontować pod maską samochodu, by skutecznie pozbyć się kun i innych gryzoni.
Kierowcy, którzy nie chce narażać się na szkody w swoich pojazdach powinni zainwestować w wysokiej jakości odstraszacze ultradźwiękowe. Idealnym wyborem jest firma Viano, która oferuje niezwykle skuteczne rozwiązania na pozbycie się problemu gryzoni - https://viano.pl/kategoria-produktu/domowe-odstraszacze-kun-gryzoni/.

© 2013-2020 by SN2.EU