czwartek, 22 lipiec 2021 21:46

Dlaczego warto kupić słuchawki bluetooth nauszne?

słuchawki bluetooth nauszne słuchawki bluetooth nauszne

Słuchawki bluetooth nauszne to gadżet na miarę naszych czasów. Sprawdzi się w domu, w pracy i na spacerze.

Dzięki nim jesteś w stanie słuchać ulubionej muzyki, podcastu lub audiobooka gdziekolwiek jesteś. Na co zatem zwrócić uwagę i jakie słuchawki wybrać, by służyły ci jak najlepiej?

Zalety słuchawek bluetooth nausznych

Dziś trudno wyobrazić sobie codzienność bez odpowiednich słuchawek. To dzięki nim w pracy czy w domu jesteśmy w stanie się wyciszyć, skoncentrować i odciąć od zgiełku zewnętrznego świata. Gadżet ten umożliwia także oglądanie na smartfonie, tablecie czy laptopie ulubionego filmu lub serialu, nawet kiedy podróżujesz publicznym środkiem transportu. 

Jakie jeszcze zalety mają słuchawki bluetooth nauszne?

 • nie posiadają kabli, a tym samym zapewniają większą mobilność i swobodę ruchów,
 • niektóre modele posiadają wbudowane radio, więc możesz słuchać muzyki bez konieczności połączenia się ze smartfonem,
 • przyciski wielofunkcyjne pozwalają przerzucać utwory, zmieniać natężenie dźwięku, a nawet odbierać połączenia telefoniczne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki bezprzewodowe?

Dobre słuchawki bezprzewodowe powinny charakteryzować się kilkoma istotnymi cechami. Zatem, zanim zdecydujesz

 

się na zakup wybranego modelu, zwróć uwagę na to:

 • czy wsparty jest kodekami AAC lub aptX,
 • ile wynosi czas działania po pełnym naładowaniu,
 • zasięg działania, czyli w jakiej odległości od źródła dźwięku będą odbierały sygnał,
 • czułość głośników- im większa, tym lepiej, zalecane minimum to 97 decybeli,
 • czy dany model słuchawek ma składaną konstrukcję - dzięki temu w walizce czy torbie podróżnej nie zajmą dużo miejsca i z łatwością zmieścisz je także w plecaku,
 • czy słuchawki wyposażone są w mikrofon - dzięki temu będziesz mógł prowadzić rozmowy bez sięgania po telefon komórkowy,
 • ile wynosi impedancja - im wyższa impedancja, podawana w omach, tym większa redukcja szumów, a co za tym idzie czystszy dźwięk.

Oprócz tych czysto technicznych rzeczy, które wpływają na funkcjonalność słuchawek bezprzewodowych, weź pod uwagę również materiał, z jakiego zostały wykonane. Dużo podróżujesz, a sprzęt często chowasz do torby lub plecaka? W takim razie gadżet powinien być solidnie skonstruowany i wykazywać dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto dobrze, jeśli wybrany przez ciebie model będzie oparty na regulowanym pałąku.

Dlaczego akurat słuchawki nauszne?

Dobre słuchawki nauszne to gwarancja najwyższej jakości dźwięku, ponieważ ich obudowa jest w stanie zmieścić spore głośniki. Otoczone szczelną osłoną zapewniają izolację od zewnętrznych dźwięków, a miękka membrana to pewność wygodnego noszenia nawet dla osób, które korzystają z okularów.

Poza tym taki rodzaj słuchawek sprawia, że dźwięk jest bardziej przestrzenny, co sprawdza się szczególnie w przypadku oglądania filmów, seriali, a nawet w czasie grania. Słuchawki nauszne dzielą się także na trzy rodzaje, ze względu na sposób obudowy głośnika. Każdy z modeli wyróżnia nieco inna charakterystyka:

 • słuchawki nauszne otwarte - otacza je jedynie cienka osłona, co przekłada się na lepszą jakość dźwięku, ale za to redukcja szumów z zewnątrz jest słabsza,
 • słuchawki nauszne półotwarte - generują dobry dźwięk i basy, a jednocześnie redukują szumy z zewnątrz nieco lepiej niż ich otwarty odpowiednik,
 • słuchawki nauszne zamknięte - ten rodzaj przypadnie do gustu przede wszystkim wielbicielom mocnych basów. 

Tym samym, jeśli zależy ci na wygodzie, swobodzie, a jednocześnie dobrej jakości dźwięku, niezależnie od miejsca i aktywności fizycznej, słuchawki bluetooth nauszne będą dobrym rozwiązaniem.

© 2013-2020 by SN2.EU