środa, 13 styczeń 2021 16:44

Tabletka dzień po bez recepty, czy na receptę?

Tabletka dzień po Tabletka dzień po

Tabletka dzień po to antykoncepcja awaryjna niezbędna, kiedy obawiamy się nieprzewidzianych konsekwencji stosunku bez zabezpieczenia, lub gdy tradycyjna antykoncepcja zawodzi.

 

W Polsce tabletki dzień po sprzedawane są jedynie na receptę, co może być problematyczne, szczególnie jeśli potrzeba przyjęcia leku pojawi się w późnych godzinach wieczornych lub w weekend. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest przychodnia online. Jak uzyskać tabletki dzień po?

Czym jest antykoncepcja awaryjna?

Antykoncepcja awaryjna, czyli tabletka dzień po to środek, który tak jak tradycyjna antykoncepcja hormonalna zapobiega zapłodnieniu. Trzeba jednak pamiętać, że tabletki dzień po są sporym obciążeniem dla organizmu kobiety, dlatego antykoncepcja awaryjna – ellaOne lub Escapelle –  dostępna jest tylko na receptę, co oznacza konieczność wizyty u lekarza.

Przychodnia online to rozwiązanie wychodzące naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom pacjentów, którzy tak jak w przypadku tabletki dzień po potrzebują szybkiego dostępu do lekarza rodzinnego czy ginekologa. Konsultacje w przychodni online, na przykład na stronie: twoje-zdrowie24.pl dostępne są całodobowo, dzięki czemu są nieocenione dla antykoncepcji awaryjnej – konieczności zażycia tabletki nie sposób przewidzieć, a wystawienie recepty odbywa się całkowicie elektronicznie.

Tabletka dzień po – gdzie dostać receptę?

Aby zapobiec zapłodnieniu, trzeba jak najwcześniej skorzystać z antykoncepcji awaryjnej, co może być kłopotliwe, gdy taka potrzeba pojawi się wieczorem lub w dniu wolnym od pracy. Tabletka dzień po na receptę powinna zostać przyjęta tak szybko jak to możliwe, dlatego przychodnia online to rozwiązanie optymalne.

Zdalne usługi obejmujące recepty na antykoncepcję awaryjną oraz recepty na antykoncepcję hormonalną zapewniają pełen komfort. Konsultacja w przychodni online to kilkanaście minut, podczas których pacjentka informuje o swoim stanie zdrowia – podstawą jest wywiad zdrowotny online, na podstawie którego lekarz decyduje, czy antykoncepcja awaryjna na receptę może zostać wypisana. Po pozytywnej weryfikacji e-recepta do zrealizowania w dowolnej aptece na terenie Polski wysyłana jest smsowo i mailowo.

© 2013-2020 by SN2.EU