wtorek, 01 grudzień 2020 18:14

Jak przygotować się do wizyty u fryzjera?

Jean Louis David Jean Louis David

Profesjonaliści pracujący w salonach urody wykorzystują różnorodne techniki oraz środki wpływające na wygląd włosów. Efektowne metamorfozy wymagają jednak odpowiednich zabiegów przygotowujących naturalne pasma do niebywałej przemiany. Warto wiedzieć, jakie zabiegi można wykonać przed wizytą w profesjonalnym zakładzie.

Odpowiednia fryzura

Chcąc zmienić swój wygląd i zachwycić przyjaciół niebywałą metamorfozą, warto poszukać inspiracji w internecie. Salony fryzjerskie wzbogacają bowiem swoje witryny ciekawymi artykułami, dotyczącymi trendów obowiązujących w danym sezonie. Warto pamiętać, że niektóre zabiegi wymagają zastosowania skomplikowanych technik i środków stylizacyjnych. Przed wizytą u fryzjera, należy upewnić się, jakie produkty wykorzystywane są w danym salonie. Stosowane środki mogą bowiem zawierać składniki wywołujące reakcje alergiczne. Osoby zmagające się z nadwrażliwością skóry powinny powiadomić specjalistę o ewentualnych komplikacjach. Przy wyborze odpowiedniej fryzury warto uwzględnić rodzaj naturalnych włosów. Można również poprosić o merytoryczną analizę profesjonalnego stylistę. Jest to niezwykle istotne, ponieważ przesuszone włosy mogą źle zareagować na aplikację preparatu rozjaśniającego kolor fryzury. Specjalista będzie musiał wówczas zastosować produkt ochronny. W przypadku osób posiadających kręcone włosy wydzielenie grzywki związane jest z koniecznością codziennej stylizacji. Rozwiązanie to może stanowić duże utrudnienie dla klientek, które nie mogą poświęcić dużo czasu na układanie włosów.

Mycie włosów

Salony fryzjerskie umieszczają na swoich stronach internetowych informacje dotyczące wykonywanych zabiegów. Wiele klientek zastanawia się natomiast, czy mycie włosów przed wizytą stanowi dobre rozwiązanie. W przypadku zabiegów koloryzujących, naruszenie hydro-lipidowej bariery ochronnej skóry głowy nie jest wskazane. Woda doprowadza bowiem do usunięcia cząsteczek sebum. Nie oznacza to jednak, że pozostawienie kwestii higienicznych fryzjerowi jest dobrym rozwiązaniem. Włosy można więc umyć dwadzieścia cztery godziny przed planowaną wizytą u specjalisty. 

Wszelkie metamorfozy wpływają na wygląd, ale także na samopoczucie danej osoby. Warto pamiętać, by korzystać z usług profesjonalnych zakładów. Wizytę u fryzjera można również umówić za pośrednictwem aplikacji mobilnej, której opis znajduje się na stronie –  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid (https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394).

 

© 2013-2020 by SN2.EU