poniedziałek, 30 listopad 2020 12:01

Masaż gorącymi kamieniami to relaks dla każdego!

masaż gorącymi kamieniami masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to kwintesencja relaksu. Chyba każdy z nas marzy o odpoczynku, relaksie i chwili dla siebie. W tym pędzącym świecie, gonitwie, stresie nie mamy czasu, żeby złapać oddech.

Cały czas się o coś boimy, czymś martwimy, chcemy więcej. Mało z nas żyje tu i teraz. Pogoń za pieniędzmi, karierą pochłonęła nas tak bardzo, że już czasem sami nie wiemy, dokąd i do czego zmierzamy. Czy do weekendu, czy do wakacji, czy do końca.

Może czas się zatrzymać tu i teraz i zadbać o swoje zdrowie i zadbać o zdrowie swoich najbliższych. Oprócz zdrowego odżywiania czy aktywności fizycznej na straży naszego zdrowia stoi relaks i odpoczynek. Dlatego dzisiaj chciałabym zaprosić Cię do świata masażu. Tym razem nie będzie to zwykły masaż, a masaż gorącymi kamieniami.

Dlaczego wybrałam akurat ten masaż?

Istnieje wiele rodzajów masaży. Jednym z nich jest masaż relaksacyjny. Jednak również taki masaż relaksacyjny można wykonać na wiele sposobów. Może to być klasyczny masaż relaksacyjny, który wykonujemy zapachową oliwką. Inni w ramach odpoczynku wolą masaż gorącym masłem kakaowym. Oprócz zbawiennego działania rąk terapeuty, taki masaż to również uczta dla naszego ciała. Masło kakaowe nadaje wspaniały zapach i nawilżenie naszej skórze. Jeszcze inni są zwolennikami masażu świecą.

Tutaj dodatkowo mamy również rewelacyjne nawilżenie i ucztę zapachów dla naszych zmysłów. Również jednym z odmian masażu relaksacyjnego jest masaż gorącymi kamieniami. Jest to nie tylko masaż, ale też aromaterapia, akupresura, drenaż limfatyczny. To jeden z niewielu masażu, który łączy w sobie tyle technik. Dlatego od jakiegoś czasu masaż gorącymi kamieniami stał się moim faworytem.

Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

Na pewno nie jest to standardowy masaż. Nie wystarczy tutaj oliwka i ręce terapeuty. Jak sama nazwa wskazuje do wykonania tego typu masażu potrzebujemy kamieni. Nie są to jednak zwykłe kamienie tylko kamienie bazaltowe. Są to specjalne kamienie, które używane były już przez Indian do tego rodzaju masażu. My jednak w gabinecie nie podgrzewamy ich w ognisku tylko w specjalnej maszynie do podgrzewania. Najpierw do takiej maszyny wkłada się kamienie, spośród wszystkich, wybiera się te odpowiednie dla osoby, która będzie masowana.

W zestawie mamy kamienie różnej wielkości i grubości. Dlatego warto dobrać je do osoby, która przyjdzie do gabinetu. Jeśli nie znamy gabarytów klienta warto włożyć kilka rodzajów kamieni i ewentualnie wymieniać je w trakcie masażu. następnie do kamieni dolewa się wody i olejku eterycznego i podgrzewa. Masaż wykonuje się przy użyciu oliwki oraz kamieni. Jest to masaż, w którym przeplatają się różne metody masażu. Dzięki temu uzyskujemy różnoraki efekt terapeutyczny. 

Masaż gorącymi kamieniami to niebywałe odprężenie i relaks zwłaszcza w jesienno-zimowe dni. W gabinecie będziecie mogli się ogrzać i totalnie rozluźnić. Gdy jest nam zimno nasze ciało drży i momentalnie napina się całe. Podczas masażu gorącymi kamieniami wreszcie będziecie mogli się rozluźnić i ogrzać wasze zmarznięte i pospinane mięśnie.

© 2013-2020 by SN2.EU