niedziela, czerwiec 23, 2024
wtorek, 28 czerwiec 2011 19:30

Manu Chao wspiera Kampanię Wodną PAH

Już 5 lipca, podczas Maltafestival Poznań 2011, Manu Chao zagra plenerowy koncert dedykowany Kampanii Wodnej PAH. Artysta znany ze swojego społecznego zaangażowania po raz kolejny zamanifestuje swój sprzeciw wobec obojętności na los ludzi zmagających się z ubóstwem w krajach rozwijających się.
Jego występ wpisuje się w tegoroczny temat przewodni Maltafestival, jakim jest wykluczenie.

Manu Chao jest znanym na całym świecie kompozytorem i wykonawcą muzyki folkowej i etnopunkowej. Pochodzi z Hiszpanii, jednak wychowywał się na przedmieściach Paryża, co silnie wpłynęło na jego muzycznie zróżnicowane kompozycje. Sięga po: punk rocka, folklorystyczny pop, reggae, szaleńcze ska oraz salsę. Rozpoznawany jako bard wykluczonych, poprzez swój koncert nad jeziorem Malta wyrazi poparcie dla Kampanii Wodnej i tym samym solidarność z ludźmi pozbawionymi dostępu do wody pitnej. Koncert będzie częścią trasy "La Ventura Tour", która rozpoczęła się 24 czerwca w Rosji, a zakończy 29 lipca w Japonii. W naszym kraju Manu Chao wystąpi tylko w Poznaniu.

Celem Kampanii Wodnej, którą PAH prowadzi od 2004 jest  zwrócenie uwagi na problem niedoboru wody pitnej na świecie oraz zaangażowanie Polaków w niesienie pomocy ludziom, których wojny, klęski żywiołowe, globalizacja gospodarki, ubóstwo, nadmierne zużycie wody w krajach wysokorozwiniętych pozbawiły przywileju korzystania z bezpiecznych źródeł wody. Do tej pory PAH zapewniła dostęp do wody dla ponad 500 tysięcy osób, a dla 1,5 miliona dostęp do należytych warunków sanitarnych w Afganistanie, Sudanie, Autonomii Palestyńskiej, Libanie, Iraku, Czeczenii i na Sri Lance. Celem PAH jest tworzenie jak największej liczby miejsc z dostępem do wody pitnej – studni, zbiorników na wodę, ujęć wodnych, stacji uzdatniania wody oraz jak najwięcej sanitariatów i sieci kanalizacyjnych. Obecnie środki zbierane w ramach Kampanii Wodnej są przeznaczane na budowę studni w hrabstwie Uror położonym w Południowym Sudanie (region ten został wybrany ze względu na jego dramatyczną sytuację wodną) oraz na budowę infrastruktury wodno-sanitarnej w Autonomii Palestyńskiej.

Bilety na koncert w cenie 60 zł dostępne są na stronach: www.malta-festival.pl, www.eventim.pl oraz w 300 stacjonarnych punktach sprzedaży Eventimu (pełna lista dostępna jest na stronie firmy). Koncert odbędzie się na terenie Malta_Meta (przy mecie wyścigów wodnych na poznańskim jeziorze Malta). Otwarcie bram nastąpi o godzinie 18.00.


Wspieraj Kampanię Wodną PAH i przyjdź na koncert Manu Chao!
Poza tym możesz:

1.Wysłać sms-a na numer 7261 (do 5 lipca)
2.Wpłacić dowolną kwotę na konto Kampanii Wodnej PAH BPH 65 1060 0076 0000 3310 0016 0860
3.Wejść na stronę Sklepiku Przyjaciół PAH - www.sppah.org.pl i kupić jeden z gadżetów
4.upić butelkę wody z limitowanej edycji Cisowianki 0,33 l