wtorek, 08 październik 2013 22:36

Wings For Life World Run w Polsce

Event Wings for Life World Run  odbędzie się 4 maja 2014 roku w Poznaniu. Będzie unikatowym wydarzeniem sportowym mającym formę biegu ultramaratońskiego o zasięgu globalnym – poznański event będzie jednym z 50 biegów, odbywających się symultanicznie w ponad 40 innych krajach, na 5 kontynentach. Ponad 150 tys. biegaczy z całego świata zjednoczy się tego dnia, aby zebrać fundusze na poszukiwania metody leczenia przerwania rdzenia kręgowego.

Start wszystkich biegów na całym globie nastąpi w tej samej sekundzie (w naszym kraju punktualnie o 11:00), a rywalizację będzie można śledzić na żywo w internecie i telewizji.

Wyzwaniem organizacyjnym dla producenta jest unikatowa forma biegu z ruchomą linią mety oraz zakładany dystans  – aż 100 kilometrów. 

Zakres prac RochstarEvents to kompleksowa organizacja biegu od strony formalnej we współpracy z miastem Poznań, przygotowanie infrastruktury dla uczestników oraz koordynacja „z ziemi i powietrza“. Ze względu na ruchomą linię mety, wyzwaniem będzie logistyka uczestników, którzy po "dogonieniu przez linię mety" muszą być zwiezieni z trasy do punktu startu.

RochstarEvents, wykorzystujący z powodzeniem techniki produkcji telewizyjnej, w produkcji eventowej, będzie odpowiedzialny również za koordynację transmisji tv i online z wydarzenia. Wydarzenie będzie bowiem śledzone na żywo przez kilkadziesiąt milionów widzów na całym świecie.

Sławomir Nowaczewski, Partner Zarządzający Rochstar Events: „To kolejny event sportowy kompleksowo organizowany przez RochstarEvents i jak zwykle będzie to duże wyzwanie produkcyjne. Zostaliśmy wybrani ze względu na mocne doświadczenie ekipy Rochstar Events w organizacji imprez skomplikowanych organizacyjnie i trudnych logistycznie, dziejących się w środowisku międzynarodowym. Mamy przecież za sobą niezwykle wymagające produkcje eventów sportowych pod znakiem Red Bull, w tym dwie edycje spektakularnych Redbull X-Fighters, przed nami też Nitro Circus Live – ogromne przedsięwzięcie sportów akcji, które odbędzie się na Stadionie Narodowym w grudniu tego roku. Ultramaraton Wings for Life World Run w maju 2014 będzie kolejnym złożonym przedsięwzięciem, któremu zamierzamy sprostać. Liczymy też na owocną współpracę z władzami Poznania – wierzę, że ten prestiżowy i nowatorski event idealnie pasuje zarówno do Rochstar Events, jak i do stolicy Wielkopolski.”

© 2013-2020 by SN2.EU