środa, czerwiec 19, 2024
wtorek, 30 styczeń 2024 15:43

Czy są skuteczne metody na ochronę psa i kota przed kleszczami?

Obroża Foresto z Fera.pl Obroża Foresto z Fera.pl pixabay

Kleszcze są powszechnym problemem w życiu naszych czworonożnych przyjaciół, psów i kotów. Te pasożyty mogą nie tylko wywoływać u zwierząt różne schorzenia, ale także stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi.

 

Dlatego niezwykle istotne jest zrozumienie skutecznych metod ochrony przed kleszczami. Jednym z wyjątkowo efektywnych rozwiązań jest Obroża Foresto z Fera.pl, która zapewnia kompleksową ochronę.

Obroża Foresto - skuteczna i długotrwała ochrona

Obroża Foresto z Fera.pl to produkt służący do zwalczania i ochrony przed inwazją kleszczy, w szczególności gatunków Rhipicephalus sanguineus oraz Ixodes ricinus, oraz pcheł Ctenocephalides canis u psów. To rozwiązanie charakteryzuje się wyjątkową skutecznością i długotrwałością, zapewniając pewną ochronę przez cały sezon.

Skuteczność obroży Foresto

Obroża Foresto jest skuteczna w zwalczaniu larw, nimf i dorosłych osobników kleszczy, co sprawia, że ​​stanowi niezawodną barierę ochronną. Działa zarówno roztoczobójczo (zabija kleszcze) jak i odstraszająco (zapobiega żerowaniu) przez okres aż 8 miesięcy. Nawet w przypadku wcześniejszej obecności kleszczy na zwierzęciu, założenie obroży Foresto spowoduje ich stopniową eliminację, redukując ryzyko przeniesienia chorób przez te pasożyty.

Dodatkowe korzyści

Obroża Foresto ma wiele zastosowań leczniczych. Może być stosowana w celu leczenia i zapobiegania inwazji pcheł przez okres 7-8 miesięcy, a także w celu ochrony otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy. Dodatkowo, produkt zapewnia pośrednią ochronę przed przeniesieniem patogenów, takich jak Babesia canis vogeli oraz Ehrlichia canis, przez gatunek kleszcza Rhipicephalus sanguineus, co zmniejsza ryzyko babeszjozy oraz erlichiozy psów przez okres 7 miesięcy. 

Obroża Foresto jest bezpieczna, ale istnieją pewne przeciwwskazania, takie jak niestosowanie u szczeniąt poniżej 7 tygodni lub u zwierząt nadwrażliwych na substancje czynne lub substancje pomocnicze.

Ochrona psa i kota przed kleszczami jest niezwykle istotna zarówno dla ich zdrowia, jak i naszego. Obroża Foresto z Fera.pl jest skutecznym rozwiązaniem, które zapewnia pewną i długotrwałą ochronę przed kleszczami i pchłami. Dzięki temu produktowi można cieszyć się spokojem i pewnością, że nasze zwierzęta są bezpieczne przez cały sezon.