środa, czerwiec 12, 2024
piątek, 05 sierpień 2022 11:17

Plaże, molo, parki i apartamenty – Puck na urlop dla seniorów

Apartamenty Puck – widok na rynek w Pucku Apartamenty Puck – widok na rynek w Pucku shutterstock

Szukasz apartamentów nad morzem? Puck to miasto położone nad Bałtykiem, między Gdynią a Władysławowem.

Dzięki lokalizacji nad Zatoką Pucką na tamtejszych wodach panują świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, m.in. windsurfingu oraz kitesurfingu. Jest to jednak również doskonałe miejsce na wypoczynek dla osób starszych. Piękna plaża, molo, liczne parki, trasy spacerowe i piękne nowe apartamenty – Puck pozwoli seniorom spędzić idealny urlop!

 

Puck jest typowo letniskową miejscowością, położoną nad Zatoką Pucką, pomiędzy Gdynią a Władysławowem. Może poszczycić się bogatą, długą historią – prawa miejskie Puck uzyskał w XIII wieku, a przez kolejne dekady znajdował się pod władaniem m.in. książąt pomorskich, Krzyżaków i króla Szwecji. W mieście można spotkać ślady wszystkich tych epok, głównie w postaci zabytków.

Na noclegi nad morzem w Pucku obecnie bardzo chętnie decydują się miłośnicy sportów wodnych. Położenie nad zatoką sprawia, że na okolicznych wodach panują doskonałe warunki wietrzne, sprzyjające m.in. uprawianiu kitesurfingu oraz windsurfingu. Nie oznacza to jednak, że tylko bardzo młodzi, aktywni ludzie mogą wybierać jako kierunek swoich urlopowych destynacji właśnie Puck – apartamenty w tym mieście chętnie wynajmują również starsze osoby, preferujące spokojny wypoczynek.

Puck – noclegi przy plaży, molo i porcie

Komfortowe apartamenty Puck – takie jak Nexo – są idealną bazą wypadową do spacerów po plaży, molo i tamtejszym porcie. Na plażę w Pucku prowadzą dwa zejścia – jest to plaża czysta, bezpieczna, w sezonie na odcinku około 100 metrów funkcjonuje strzeżone kąpielisko. Położenie nad zatoką sprawia, że woda w morzu w okolicach Pucka zawsze jest nieco cieplejsza niż w innych miejscach nad Bałtykiem, a dodatkowo jest tam dość płytko – seniorzy mogą bez obaw brodzić w wodzie zaledwie po kolana.

Tak jak w wielu innych nadmorskich miejscowościach, również w Pucku znajduje się molo spacerowe – jedno z ulubionych miejsc starszych turystów. Nie dość, że można po nim spacerować i przyglądać się morzu, to dodatkowo znajdują się tam liczne ławeczki, a na samym środku – stylizowana na kapitańską kajutę restauracja.

Bardzo popularnym miejscem spacerów jest także stary port w Pucku – miejsce historyczne dla całego kraju, bo to właśnie tam w okresie jagiellońskim powstawały podwaliny polskiej floty. Również znajduje się tam wiele miejsc do odpoczynku i podziwiania morskich krajobrazów, a we wczesnych godzinach porannych można tam kupić świeżą rybę prosto z kutra.

Noclegi Puck – parki i historyczne ławeczki

Plaża, molo i port to oczywiście tylko kilka atrakcji, jakie oferuje turystom Puck – noclegi w tym mieście to również doskonała okazja, by poznać je od nieco innej strony. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w Pucku znajdują się ciche, spokojne, ale i bardzo malownicze parki. Przepiękną roślinnością oraz nadmorskim krajobrazem może poszczycić się sięgający lat 80. XIX wieku park im. Feliksa Nowowiejskiego, gdzie podziwiać można m.in. ponad 100-letnie buki oraz topole. Park Kaszubski – jak sama nazwa wskazuje – to miejsce poświęcone ludziom i kulturze Kaszub. Znajdują się tam m.in. znaki i tablice upamiętniające ważne wydarzenia z historii tego regionu. W najstarszej strefie miasta znajduje się park Dziejów Pucka.

Przebywający w Pucku seniorzy bardzo chętnie spacerują szlakiem rozrzuconych po całym mieście ławeczek, które upamiętniają ludzi, wydarzenia i legendy związane z Puckiem. I tak znaleźć tam można ławeczkę herbową, ławeczkę puckiego karpia, ławeczkę jubileuszową, zaślubinową, ławeczkę-falę oraz ławeczkę gen. Mariusza Zaruskiego.

Apartamenty Puck – a może do muzeum?

Wynajmując apartamenty nad morzem w Pucku, warto pamiętać o jeszcze kilku atrakcyjnych miejscach do zobaczenia w tym mieście. Jednym z nich jest Muzeum Ziemi Puckiej, którego oddziały zlokalizowane są w kilku punktach. W odrestaurowanej kamienicy mieszczańskiej przy Starym Rynku 28 prezentowane są wystawy czasowe. Zbiory etnograficzne obejrzeć można w tzw. Szpitaliku przy ul. Wałowej 11. Skansen ludowy znajduje się w oddziale muzeum w Nadolu. Można również wybrać się do Władysławowa, gdzie w zabytkowym obiekcie przy ul. Morskiej 6 zlokalizowany jest oddział muzeum pod nazwą „Hallerówka”.

Jeśli masz zabukowane apartamenty w Pucku, zajrzyj także do Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego. To właśnie w tym mieście w 1920 r. powstała bowiem baza lotnicza, w której korzystając najpierw z maszyn niemieckich, później francuskich i polskich, szkolono rodzimych pilotów.

Jest wiele powodów, by odwiedzić Puck – noclegi przy plaży, mnóstwo miejsc do spacerów oraz spokojnego odpoczynku doceniają przede wszystkim seniorzy. Ważne jest również to, że miasto oferuje naprawdę zróżnicowane noclegi – bon turystyczny pozwoli wynająć apartament w lepszej cenie rodzinie z dziećmi, zaś seniorzy mogą wybrać zarówno bardzo komfortowe apartamenty, jak i swojskie kwatery agroturystyczne. Opcji jest naprawdę wiele!