wtorek, maj 28, 2024
środa, 23 marzec 2022 10:41

Wszechstronne samochody ciężarowe - wykorzystaj je na budowie

Mercedes ciężarówka Mercedes ciężarówka pixabay

Samochody ciężarowe kojarzą się powszechnie z transportem większych ładunków. Tymczasem z powodzeniem wykorzystuje się je również na placach budowy. Znajduje na nich zastosowanie szeroka grupa maszyn. Sprawdź, w jaki sposób na budowie można wykorzystać pojazdy ciężarowe.

Z jakich aut korzystają firmy budowlane?

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i technologii, prace budowlane realizowane są szybko i sprawnie. Dlatego inwestowanie przez firmy budowlane w wysokiej jakości sprzęt popłaca.

Przedsiębiorstwa budowlane mają na swoim wyposażeniu zarówno ciężki sprzęt specjalistyczny, jak i flotę samochodową. Obejmuje ona zarówno auta dostawcze, jak i ciężarowe. Pierwsze z nich znajdują najszersze zastosowanie na mniejszych inwestycjach, a drugie na większych placach budowy.

Jaki pojazd ciężarowy najlepiej sprawdzi się na placu budowy?

Samochody wykorzystywane na placu budowy muszą wyróżniać się nie tylko dużą wytrzymałością, ale i funkcjonalnością. Administrator floty firmy budowlanej powinien celować w auta cechujące się solidnym wykonaniem i odpowiednią ładownością.

Na rynku dostępna jest szeroka oferta pojazdów, które doskonale sprawdzą się na placu budowy. Wśród nich znajduje się na przykład oferowana przez markę Mercedes ciężarówka budowlana. Jest ona dostępna w kilku wariantach, dostosowanych do transportu różnego typu materiałów budowlanych.

W jaki sposób samochody ciężarowe wykorzystywane są na budowie?

Ciężarówki budowlane wykorzystywane są przeważnie do przewożenia ładunków. Służą więc do transportu materiałów budowlanych, na przykład piasku lub ziemi. Pojazd taki musi być zatem w stanie przejechać przez plac budowy z większym obciążeniem.

Innym zadaniem samochodów ciężarowych na placu budowy jest również przewożenie suchego betonu. Transport tego materiału obciążony jest pewnymi wymaganiami, dlatego wykorzystywany w tym celu pojazd musi być odpowiednio wytrzymały i dostosowany do tego typu prac. Niektóre ciężarówki budowlane wyposażone są dodatkowo w mieszalnik cementu, dzięki czemu pełnią funkcję zarówno maszyny roboczej, jak i środka transportu.

Samochody ciężarowe z HDS na placu budowy

Na budowie mają zastosowanie również samochody ciężarowe z HDS, czyli, innymi słowy, pojazdy wyposażone w hydrauliczny dźwig samochodowy. Mają one podwójne przeznaczenie, bowiem można wykorzystać je zarówno przy pracach budowlanych, jak i w celach przewozowych. Tego typu pojazdy są w stanie przenosić różnego rodzaju materiały i konstrukcje, nawet takie o nietypowych kształtach oraz produkty sypkie.

Samochody ciężarowe z HDS dobrze sprawdzają się również podczas przewożenia bardzo ciężkich ładunków i innych materiałów budowlanych, bezpośrednio do miejsca, w którym będą one wykorzystywane. Auta te łączą w sobie funkcje wielu urządzeń, dzięki czemu można ograniczyć ilość maszyn roboczych na placu budowy. To z kolei pozwala zredukować koszty inwestycji.

Wszystkie samochody ciężarowe doskonale sprawdzą się w trasie, jednak trzeba pamiętać, że nie wszystkie sprawdzą się na placu budowy. W zależności od rozmiaru prowadzonej inwestycji, warto dobrać odpowiedni model, który spełni oczekiwania inwestora.