środa, czerwiec 12, 2024
sobota, 26 czerwiec 2021 17:53

Opiekunka Niemcy praca. 6 powodów, by postarać się o pracę dla opiekunek w Niemczech.

opiekunka Niemcy praca opiekunka Niemcy praca pixabay

Myślisz czasem o tym, aby rzucić to wszystko i wyjechać? Niekoniecznie w Bieszczady? Może bardziej pasuje Ci kraj tuż za naszą zachodnią granicą? Spróbowanie czegoś nowego wydaje się dobrym rozwiązaniem. Szczególnie, że masz empatię, cierpliwość i sporo pozytywnej energii, którą chcesz obdarowywać innych ludzi.

Wpisujesz więc w Google „opiekunka Niemcy praca". Wyszukiwarka wynajduje oferty pracy dla opiekunek z precyzją zegarmistrza. Oglądasz je. Tworzysz w swojej głowie wizje, jak pięknie może być, jeśli się zdecydujesz. A jednak zamykasz komputer i odkładasz telefon. Nie rób tego! Taka praca naprawdę ma sporo zalet i znajduje się w Twoim zasięgu.

Praca dla opiekunek w Niemczech to zerowe koszty utrzymania.

Opiekun lub opiekunka osób starszych podpisuje korzystną umowę. Agencja pokrywa koszty przejazdu tam i z powrotem. Gwarantuje również opiekę rezydenta i niemieckie ubezpieczenie zdrowotne. Rodzina seniora zapewni Ci z kolei darmowe zakwaterowanie i wyżywienie. W takiej sytuacji całe wynagrodzenie możesz oszczędzić i wykorzystać je po powrocie do kraju. Albo wydać na miejscu, decyzja należy do Ciebie.

Przyjęcie oferty pracy w Niemczech pozwoli poćwiczyć język niemiecki.

Współcześnie niemal każda oferta typu opiekunka Niemcy praca zawiera wymagania dotyczące znajomości języków obcych. Gdy przychodzisz na rozmowę, nie unikniesz jednak sprawdzenia umiejętności. Aby pracować jako opiekunka w Niemczech, musisz znać niemiecki w stopniu komunikatywnym. Pobyt w sąsiednim kraju pozwoli Ci jednak wyszlifować język w mowie i piśmie, co da Ci dostęp do ciekawych stanowisk w przyszłości.

Opiekunka osób starszych śmiało może mieć poczucie misji.

Seniorki i seniorowie to grupa pod wieloma względami wykluczona. Ich rodziny są na zupełnie innym etapie życiowym i nie są w stanie zapewnić im swojej opieki i towarzystwa. Opiekunka pełni bardzo ważną rolę w życiu swoich podopiecznych. Połącz to ze świadomością, że radzisz sobie świetnie w obcym kraju. I zastanów się, jak cenne może to być doświadczenie w budowaniu poczucia własnej wartości i sprawczości.

Poszukujesz pracy w opiece? Agencja może Cię wysłać na zastępstwo.

Jeśli masz zamiar wyjechać za granicę po raz pierwszy, to naturalne, że masz swoje obawy i wątpliwości. Nie musisz od razu decydować się na długofalową współpracę. Jeśli chcesz sprawdzić, czy to coś dla Ciebie, możesz pojechać najpierw na zastępstwo. Taka forma pracy jest popularna zwłaszcza w okresie okołoświątecznym. 

Polskie opiekunki seniorów zyskują prawo do niemieckiej emerytury.

Tak, to prawda. Gdy Twój czas pracy w Niemczech będzie wynosił sumarycznie 5 lat, otrzymasz niemiecką emeryturę. Oczywiście do okresu składkowego nie wliczają się te dni i miesiące, które spędzasz w Polsce. Mimo tego jest to perspektywa bardzo atrakcyjna. Jeśli nie uda Ci się przepracować w Niemczech pełnych 5 lat, wypracowany czas będzie się liczył do emerytury polskiej.

Opiekunka Niemcy praca. Co to oznacza? Wysokie zarobki.

Nikt nie będzie udawał, że praca opiekunki to same radosne chwile. W tym zawodzie spotkasz się z ludźmi pełnymi ciepła, ale również z wymagającymi seniorami, na przykład z osobami z demencją. Jeśli jednak nie jest to dla Ciebie przeszkodą, do wymienionych wyżej korzyści dodaj jeszcze pensję do 1900 euro. Jak widzisz, jest to zdecydowanie propozycja godna rozważenia. 

To jak? Dortmund? Berlin? A może masz na oku inną okolicę? Wypełnij kwestionariusz osobowy https://jobs.pricura.de/pl/aplikacja-online-dla-personelu-opiekunczego/ i podaj nam, w jaki sposób najlepiej się z Tobą skontaktować. Być może już niedługo rozpoczniesz pracę w opiece. Taka decyzja zawsze zmienia coś w naszym życiu. Zadbajmy wspólnie o to, by była to zmiana na lepsze.