środa, maj 29, 2024
poniedziałek, 21 czerwiec 2021 15:26

Czym jest wirtualne biuro?

wirtualny adres firmy wirtualny adres firmy pixabay

Każdego dnia w Polsce powstają setki firm. Dziś niemal 40 procent przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, pracując w zaciszu własnego domu.

Jednak odbieranie korespondencji przychodzącej na domowy adres czy nagła wizyta handlowca może być mało komfortowa dla pozostałych domowników. Stąd zrodził się pomysł na wirtualne biuro. Czym jest i czy warto się na nie zdecydować?

 

Dla osób pracujących zdalnie

Wirtualne biuro to korzystna opcja dla początkujących przedsiębiorców, a także dla osób szukających oszczędności. W grupie tych, którzy najczęściej decydują się na to rozwiązanie, znajdują się freelancerzy, założyciele start-upów oraz przedsiębiorcy szukający ekonomicznych propozycji dla swojej działalności.

Osobom pracującym w trybie zdalnym wystarczy jedynie komputer z dostępem do Internetu. Jednak firma musi posiadać fizyczny adres, pod którym się znajduje. Nie każdy przychylnie reaguje na wpis do CEIDG, w którym znajduje się domowy adres. Wielu młodych freelancerów nie posiada jeszcze własnego mieszkania. To z kolei oznacza konieczność uzyskania zgody od właściciela nieruchomości na zarejestrowanie firmy pod wskazanym adresem. Wówczas - aby ominąć całą tę sytuację - wirtualne biuro zdaje się być właściwym rozwiązaniem.

Co znajduje się w ofercie?

Pod adresem wirtualnego biura można zarejestrować każdy typ działalności. To tam będzie trafiać korespondencja oraz dokumenty, które będą starannie przechowywane przez personel biura. Jedną z największych zalet jest ochrona własnej prywatności: w publicznym rejestrze figuruje jedynie adres firmy, podczas gdy prywatny adres zamieszkania pozostaje tajemnicą.

Ponadto wśród korzyści znajduje się także wsparcie ze strony podmiotu zajmującego się obsługą księgowości, a nawet pomoc na pozyskanie dotacji czy środków na rozwój działalności. Wirtualne biura coraz częściej wykraczają poza standardowy zakres swojej oferty, przygotowując na przykład wirtualną wizytówkę, wyrabiając pieczątkę czy wynajmując salę konferencyjną. Wszystko odbywa się bezpiecznie, podczas gdy przedsiębiorca pracuje w zaciszu własnego domu.

Skusić kontrahentów prestiżowym adresem

Cyfrowi nomadzi, tacy jak informatycy, programiści, graficy, copywriterzy czy tłumacze tworzą całkiem obszerną społeczność. Szacuje się, że wkrótce niemal co drugi przedsiębiorca będzie w stanie zarządzać swoim biznesem z poziomu własnego, domowego biura. Prestiżowy adres firmy z pewnością pomoże pozyskać lukratywnych kontrahentów. To kolejna opcja, którą umożliwia wirtualne biuro. Firmy obsługujące przedsiębiorców często mogą pochwalić się warszawskim adresem z samego centrum - to na pewno przyciąga uwagę potencjalnych współpracowników.

wirtualny adres firmy

wirtualny adres firmy

Wirtualne biuro - czy to legalne?

Orzeczenie sądu jednoznacznie wskazuje na możliwość legalnego prowadzenia działalności, która zarejestrowana jest pod adresem wirtualnego biura. To opcja przynosząca szereg korzyści, a przy okazji wymagająca niewielkich kosztów. Miesięczna kwota współpracy z wirtualnym biurem to wydatek rzędu 20-30 złotych.

Partnerem materiału jest Biznes Centrum - Twój wirtualny adres firmy.