środa, maj 29, 2024
środa, 18 listopad 2020 11:04

Dlaczego warto założyć sklep na Prestashop?

sklepy pretashop sklepy pretashop

Prestashop to nowoczesne oprogramowanie e-commerce służące do stawiania dowolnej wielkości sklepów z każdej branży. To bardzo popularne rozwiązanie wśród przedsiębiorców poszukujących praktycznego i prostego w obsłudze programu do obsługi e-sklepu.

Z czego wynika popularność oprogramowania? Na duże zainteresowanie systemem wpływa wiele zalet programu. W artykule znajdziesz najważniejsze korzyści wynikające ze stosowania tej platformy.

Prestashop sklep za darmo

Oprogramowanie jest dostępne na licencji open source, co oznacza, że można z niego korzystać za darmo, nie płacąc miesięcznego abonamentu lub jednorazowej opłaty. Opcja ta pozwala na postawienie prostego sklepu internetowego bez zbędnych kosztów. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku osób zainteresowanych wykonaniem praktycznego, nieskomplikowanego e-sklepu na kilkanaście bądź kilkadziesiąt produktów. W przypadku bardziej zaawansowanych platform bezpłatna wersja systemu może się okazać niewystarczająca.

W takich sytuacjach warto zainwestować w profesjonalne, przygotowane przez specjalistów szablony. Dzięki nim można zbudować zaawansowany sklep Prestashop https://x13.pl/indywidualne-sklepy-prestashop z wieloma przydatnymi modułami i szablonami modyfikującymi wygląd sklepu albo ułatwiającymi np. zarządzanie mailingiem czy obsługę przesyłek kurierskich i zamówień.

Intuicyjna obsługa

Kolejną zaletą systemu Prestashop jest łatwa obsługa. System został skonstruowany w taki sposób, aby nawet osoby, które nigdy wcześniej nie miały nic wspólnego ze sklepami internetowymi, z łatwością mogły samodzielnie dodawać i usuwać produkty, wprowadzać opisy, zajmować się zamówieniami itp. Panel w Prestashop jest bardzo intuicyjny i przejrzysty, co wpływa na wysoką wygodę użytkowania. Kod w platformie jest otwarty, co sprawia, że panel administracyjny można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz modyfikować go zgodnie z rozwojem własnego biznesu.

Liczne funkcjonalności

Platforma Prestashop obfituje w liczne funkcjonalności i nowoczesne opcje, które są często niedostępne w innych, porównywanych systemach e-commerce. Wiele dodatkowych modułów i szablonów sprawia, że użytkownik ma możliwość pełnego dopasowania użyteczności systemu do konkretnych potrzeb. Co istotne, w Prestashop istnieje opcja tworzenia i dodawania nowych, autorskich wtyczek. Jeśli więc potrzebujesz indywidualnego modułu dedykowanego twojemu sklepowi, to dobrej klasy specjalista jest w stanie z łatwością stworzyć odpowiednią wtyczkę.