wtorek, maj 28, 2024
czwartek, 13 sierpień 2020 17:25

O co musimy zadbać wynajmując biuro?

Sprzątanie biur Sprzątanie biur

Wynajem biura wiąże się ze sporą liczbą obowiązków oraz koniecznością zapoznania się z licznymi przepisami prawnymi związanymi z tą kwestią.

Wynajem biura wiąże się ze sporą liczbą obowiązków oraz koniecznością zapoznania się z licznymi przepisami prawnymi związanymi z tą kwestią. Jest to jednocześnie niezwykle emocjonujące przeżycie, zwłaszcza jeśli jesteśmy na początku prowadzenia działalności. W tej sytuacji bardzo ważne jest dokładne przemyślenie potrzeb własnych oraz pracowników.

Musimy także zastanowić się czy w biurze będziemy przyjmować klientów, czy też spotkania ograniczymy do ich siedziby lub innych obiektów na mieście. Wśród innych spraw, należy zastanowić się nad tym jak będzie wyglądać sprzątanie biur, w jakiej odległości znajdują się parkingi i jak wygląda kwestia komunikacji.

Czystość biura a komfort pracowników

Jedna z kluczowych spraw, która niestety nierzadko jest zaniedbywana, jest związana z utrzymywaniem porządku. Warto pomyśleć o niej już na samym początku, aby później nie zaprzątała nam głowy.

Dlaczego warto zlecić sprzątanie biur profesjonalnej firmie? Przede wszystkim dlatego, że tego typu usługi wrzucimy w koszty prowadzenia działalności. Po drugie, możemy liczyć na indywidualne podejście, określając częstotliwość sprzątania oraz powierzchnię.

Kolejną ważną zaletą jest to, że zyskujemy pewność, iż usługa zostanie wykonana na wysokim poziomie, z dokładnością i przy wykorzystaniu bezpiecznych środków. Przebywanie w czystym pomieszczeniu wpływa nie tylko na komfort pracowników, ale również ich samopoczucie oraz to w jaki sposób nasza firma jest odbierana przez inne osoby.

O co jeszcze należy zadbać podczas wynajmowania biura?

Sprzątanie biur to niejedyna kwestia o jakiej należy pamiętać podczas wynajmowania powierzchni na potrzeby firmy.

Niezwykle istotną sprawą jest zapewnienie pracownikom przestrzeni sprzyjającej produktywnej pracy i pozwalającej na skupienie. Kluczem jest dopasowanie rodzaju biura do wykonywanych czynności. Jedną z popularnych form jest open space. Jak sama nazwa wskazuje, to otwarta przestrzeń, w której znajdują się poszczególne stanowiska pracowników, oddzielone niewielkimi ściankami lub w formie boksów.

Z założenia ma służyć lepszej komunikacji, jednak przy większej liczbie osób, generuje hałas, nierzadko stres i utrudnia koncentrację.

Należy pamiętać, iż wedle rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, na każdego pracownika musi przypadać minimum 13 m2 objętości pomieszczenia oraz minimum 2m2 podłogi. Mowa oczywiście o wolnej powierzchni, czyli niezajętej przez różnego rodzaju urządzenia.

Media

artykuły sponsorowane copywriting