wtorek, maj 28, 2024
poniedziałek, 17 sierpień 2020 17:25

Jakie zadanie ma zasilacz zewnętrzny UPS?

sklep Świat Baterii sklep Świat Baterii

Komputer stacjonarny to narzędzie obowiązkowe w firmach w pracy biurowej oraz w domu. Zarówno w jednym jak i drugim środowisku zdarzają się sytuacje, w których sprzęt narażony jest na niebezpieczeństwa i utratę danych. Nagłe skoki napięcia lub zaniki prądu mogą spowodować poważne problemy dla użytkownika – szczególnie w przestrzeni biznesowej.

Nagła utrata danych lub brak zapisanych postępów przy projektach, nad którymi się pracowało może powodować poważne przestoje w codziennej pracy, które potrafią generować dodatkowe koszty. Dlatego coraz więcej użytkowników zaczyna inwestować w zewnętrzne zasilacze awaryjne, czyli UPS-y.

 

Do czego służy UPS?

Zasilacz zewnętrzny UPS jest rezerwową baterią, która dostarcza w nieprzerwany sposób energii podłączonym urządzeniom. UPS reguluje również zakłócenia powstające w sieci dzięki temu komputer nie jest narażony na negatywne skutki skoków napięcia (jak np. nagłe zresetowanie się komputera). UPS potrafi podtrzymać urządzenia od kilku do kilkudziesięciu minut, w tym czasie możliwym jest zamknięcie wszystkich programów, zapisanie postępów oraz spokojne czekanie na unormowanie się sytuacji. UPS są coraz częściej stosowane w przestrzeni officowej, głównie w serwerowniach. Nagłe wyłączenie prądu lub skok napięcia może być katastrofalny dla prężnie funkcjonującej firmy, która chce profesjonalnie działać.

UPS służy zabezpieczeniu się na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Jest to dodatkowa linia obrony dla sprzętu przed awarią oraz utratą danych. Zewnętrzny zasilacz jest urządzeniem, które pozwala spokojnie pracować. Nawet w przypadku różnorodnych fluktuacji w sieci UPS potrafi je wyregulować w sposób niezauważalny dla użytkownika, dzięki temu praca może przebiegać w sposób niezakłócony.

Zabezpieczenie nie tylko w firmach

UPS-y nie są urządzeniami zarezerwowanymi jedynie dla firm. Coraz częściej trafiają one w ręce indywidualnych użytkowników, którzy korzystają z nich w przestrzeniach domu. W ostatnich miesiącach praca zdalna stała się czymś powszechnym dla tysięcy pracowników. Wraz z luzowaniem obostrzeń wielu z nich pragnie nadal kontynuować pracę w formie zdalnej. UPS służą zabezpieczeniu owoców swojej pracy oraz oszczędzaniu czasu przed zbędnym powielaniem zadań w celu nadgonienia zaległości wynikłych wskutek awarii prądu lub skoków napięcia.

UPS-y to narzędzia, w których zainwestowanie pozwala na wydajniejszą oraz spokojniejszą pracę bez konieczności zapisywania, co chwila postępów i zbędnego rozpraszania się.

Dla szukających wydajnych UPS-ów, których możliwości można swobodnie dostosować do indywidualnych potrzeb zarówno firmowych, jak i domowych punktem w poszukiwaniach powinien być sklep Świat Baterii.

Media

artykuły sponsorowane copywriting