środa, czerwiec 19, 2024
wtorek, 19 maj 2020 17:44

Kurs rysunku architektury wnętrz- jak go wybrać w Krakowie

Kurs rysunku architektury Kurs rysunku architektury

Profesjonalne urządzanie wnętrz przestaje się już kojarzyć wyłącznie z drogimi rezydencjami czy fanaberiami bogatych ludzi.Dzisiaj jest to równoznaczne z dobrym smakiem.

Wiąże się również chęcią posiadania funkcjonalnego domu czy mieszkania, który jednocześnie będzie pięknie się prezentował. To przekłada się na wzrost popularności zawodu, jakim jest architekt wnętrz. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba i w jaki sposób można przygotować się do egzaminów na studia na tym kierunku?

Czym dokładnie zajmuje się architekt wnętrz?

Zawód dekoratora wnętrz często mylony jest z dekoratorem wnętrz. A warto wiedzieć, że w zakres obowiązków architekta wchodzi o wiele więcej zadań. Osoba taka przygotowuje projekt wystroju wnętrza po ustaleniu szczegółów z klientem. Pomieszczenia mają być jednocześnie funkcjonalne oraz estetyczne. Architekt może też zaprojektować poszczególne elementy wnętrza, jak np. propozycja zabudowy w kuchni. Może on też wykonać wizualizację swojego projektu w 3D, co ułatwia klientom wyobrażenie sobie zamysłu jego pracy. Architekt później nadzoruje także wykonanie projektu. Obecnie bardzo popularną usługą jest także home staging, czyli przygotowywanie domów i mieszkań do sprzedaży. Wnętrza są tak przygotowywane, aby wyglądały atrakcyjnie dla potencjalnego kupca, co pozwala na uzyskanie korzystnej ceny sprzedaży.

Jak się przygotować do zdobycia zawodu architekt wnętrz?

Aby zdobyć zawód architekta wnętrz, należy ukończyć studia na tym kierunku. W czasie nauki można wybrać najlepszą dla siebie specjalizację. Warto tutaj jednak pamiętać o tym, że do zdania egzaminów wstępnych potrzebna jest odpowiednia umiejętność przygotowywania projektów i rysunków poglądowych. Można nauczyć się tego w czasie specjalnych kursów. Jeżeli mieszkasz w Krakowie i chcesz podjąć takie wyzwanie, możesz zdecydować się na kurs organizowany przez https://artakademia.com/kurs-architektura-wnetrz/. W czasie jego trwania nauczysz się m.in. kluczowych technik rysowania, poznasz podstawowe materiały kreślarskie i malarskie, a także dowiesz się, jak przygotować atrakcyjne projekty, które wypełnią Twoją teczkę.

Media