piątek, 28 październik 2011 10:49

Wiodący producent szyb samochodowych kontynuuje ekspansję zagraniczną

Grupa kapitałowa NordGlass rozpoczyna budowę sieci sprzedaży i dystrybucji w Ameryce Północnej. Za Atlantykiem firma zamierza oferować swój flagowy produkt - czołowe szyby samochodowe marki NordGlass. Ameryka Północna jest już piątym kontynentem, na którym Grupa będzie oferować swoje produkty. 

Po udanej ekspansji na rynku europejskim, na którym Grupa uruchomiła już oddziały w Niemczech, Francji, Czechach, Słowacji i Danii, firma rozpoczyna sprzedaż szyb samochodowych na kolejnym kontynencie. Ameryka Północna jest już piątym po Europie, Afryce, Ameryce Południowej i Azji kontynentem na strategicznej mapie rozwoju Grupy. 
Ostatnie lata poświęciliśmy na wzmacnianie wiodącej pozycji NordGlass na rynku wymiany i naprawy szyb w Polsce oraz na rozwoju dystrybucji w Europie – mówi Grzegorz Łajca, prezes zarządu Grupy NordGlass. Posiadając stabilne fundamenty w Polsce i Europie jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Postanowiliśmy wejść na największy rynek motoryzacyjny na świecie wierząc, że nasze szyby mają szansę odnieść sukces także za Atlantykiem. 

Ponad połowę sprzedaży Grupy NordGlass w 2010 r. stanowił eksport. Jego wartość tylko w latach 2008-2010 wzrosła o ok. 60%. Obecnie szyby samochodowe marki NordGlass są montowane w każdym europejskim kraju.  Grupa NordGlass jest wiodącym producentem szyb dla branży motoryzacyjnej, przemysłu kolejowego, okrętowego oraz budownictwa. Ostatnie lata były dla spółki okresem dynamicznego rozwoju. Firma osiągnęła w latach 2008-2011 ponad 50% wzrost sprzedaży na rynku polskim i europejskim. 

Wywodząca się z Polski Grupa NordGlass to wiodący europejski producent szyb dla rynku wtórnego. Do jej działalności należy wytwarzanie szyb czołowych, dystrybucja, a także świadczenie usług związanych z wymianą i naprawą szyb samochodowych. Grupa NordGlass istnieje na rynku od ponad 20 lat, rocznie z usług jej sieci serwisowej w Polsce korzysta ponad 100 tys. klientów. Firma posiada największą i najlepiej rozpoznawalną w Polsce sieć serwisową , która świadczy usługi w zakresie naprawy i wymiany szyb samochodowych (109 punktów serwisowych na terenie kraju).

Wyświetlony 2724 razy
© 2013-2019 by SN2.EU