niedziela, wrzesień 24, 2023
wtorek, 22 czerwiec 2010 14:27

Złoty umocni się z początkiem sesji

Po mino znaczącego umocnienia się złotego z chwilą otwarcia się notowań, złoty systematycznie zaczął tracił na wartości względem wszystkich innych walut. USD/PLN był wyceniany na kwotę 3.2200 zł, EUR/PLN zaś na 4.0110 zł, a CHF/PLN na 2.9228 zł.

 Złoty osłabi się co jest zasługą braku danych makroekonomicznych. Niemniej jednak  złoty był zależny od zachodnich rynków.  

Warto zwrócić uwagę na parę walutową CHF/PLN na której utworzyła się formacja trójkąta prostokątnego, a z którego to w dzisiejszym dniu nie wybił się jeszcze kurs. Poziomem oporu jest kurs 3.0200 zł, z kolei kurs wsparcia zwiększa się z kolejnym dniem i obecnie wynosi poziom 2.9000 zł. Zarówno na franku, dolarze oraz euro na wykresie D1 utworzyła się dzisiejszego dnia formacja świecowa Doji, które świadczy o niezdecydowaniu rynku. Mówi też o braku zdecydowanej między osobami, które grają na zwyżkę, jak i na spadek kursu.  

W prawie powiedziawszy Doji nie informuje co nastąpi jutrzejszego dnia, jednakże warto przypatrzeć się na formację trójkąta równoramiennego na EUR/PLN, na którym to został przebity poziom wsparcia 4.0400 zł, co bezapelacyjnie świadczy o tendencji umacnianiu się złotego w przeciągu kilku do kilkunastu sesji. Obecnie głównymi poziomami wsparcia na EUR/PLN jest kurs 3.9819 zł oraz poziom 3.9370 zł.  

Na jutrzejszej sesji nie ma zaplanowanych żadnych istotnych danych makroekonomicznych z polski, jednakże najważniejszymi danymi makro jest Niemiecki wskaźnik nastrojów biznesowych Ifo, który jest prognozowany na poziomie 101.20 punków. Obecnie w przeciągu kilkunastu miesięcy można zauważyć zdecydowany trend wzrostowy względem wskaźnika Ifo.

Zaplanowana jest także publikacja ze stanów zjednoczonych o liczbie sprzedanych nieruchomości na rynku wtórnym w maju. Przewiduje się, iż będzie to liczba na poziomie 6.10 mln. Także o godzinie 16:00 zostanie opublikowany Indeks cen nieruchomości FHFA i szacuje się, iż wartości indeksu wyniesie 0.2%.